Wielogodzinny tryb pracy, długie dojazdy, nadmiar obowiązków, siedzenie przed komputerem do późna – brzmi znajomo? Większość z nas, by mieć czas na rozwój zawodowy czy prywatny decyduje się na poświęcenie pewnej sfery swojego życia. Pierwszym wyborem jest zazwyczaj zdrowe odżywianie – nie mamy kiedy planować posiłków, przygotowywać ich a czasem brakuje nam nawet czasu na zakupy. W ciągu dnia podjadamy cokolwiek, byle było szybko i prosto, kupujemy wątpliwej jakości gotowe posiłki w sklepach i barach.  Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze zbilansowane jedzenie jest niezbędne, jeżeli chcemy czuć się dobrze i żyć zdrowo. Szukając złotego środka przeszukujemy Internet i trafiamy na gotowe posiłki, które są smaczne, pełnowartościowe, dobrze zbilansowane i dostarczane codziennie pod nasze drzwi. Odkrywamy catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa – bo tak nazywa się produkt, który cateringi dietetyczne oferują – staje się coraz bardziej popularna. Catering dietetyczny to skuteczny sposób na to, aby żyć zdrowo, jeść smacznie i nie tracić czasu w kuchni. Nie trzeba kupować produktów, gotować, zmywać, sprzątać i liczyć kalorii. Dieta pudełkowa to dieta kompleksowa, składająca się ze: śniadania, lunchu, obiadu, podwieczorku i kolacji. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczane są również tylko trzy lub cztery posiłki. Wystarczy wejść na stronę internetową, złożyć zamówienie, wybrać godziny dostawy i … usiąść przy biurku w pracy czy rozsiąść się wygodnie na kanapie oczekując na pyszną przesyłkę.

Każdego ranka kurier przywozi pod wskazany adres paczkę z posiłkami na cały dzień. Rola klienta sprowadza się do podgrzania i skonsumowania „pudełek”. Ważne jest, by klient miał świadomość, że to kuchnia uniwersalna, a nie indywidualna, dlatego może się zdarzyć, że potrawę trzeba będzie doprawić. To normalne, że każdy z nas ma inne preferencje smakowe. Z tego powodu udostępniamy klientom możliwość dopasowania do siebie diety i wybrania ‘wykluczeń’. Jeśli ktoś nie lubi orzechów czy migdałów lub jest na nie uczulony posiłki dla takiej osoby będą przygotowywane bez wybranych składników.

Na wyróżnienie wśród firm cateringowych zasługuje Kapitan Cook, który bardzo szybko się rozwija i jest obecny we wszystkich największych miastach w Polsce. Firma oferuje 6 najbardziej popularnych rodzajów diet, nie wyłączając najnowszych trendów – diety paleo w wersji „SAMURAJ”, a także detoksu sokowego. To jedyna firma w całej Warszawie, która oferuje obydwie diety. Kapitan Cook wprowadza naprawdę wiele udogodnień dla swoich klientów, które trudno spotkać w innych cateringach. Na stronie firmy można codziennie oceniać wszystkie zjedzone posiłki. Panel klienta umożliwia również swobodną edycję swojego kalendarza zamówień – można to zrobić szybko i wygodnie, bez konieczności kontaktowania się z działem obsługi klienta. Gdy klient dużo podróżuje może również swobodnie zmieniać miasta dostawy. Jako jedna z niewielu firm Kapitan Cook posiada program lojalnościowy dla klientów, którzy zbierając punkty do „skarbonki” mogą później za ich pomocą obniżyć koszt swojego zamówienia. Brzmi świetnie, prawda?

Kapitan Cook wprowadza również nową jakość do posiłków cateringowych, gdyż zamiast masowo produkować „pudełka” stawiają na gotowanie godne najlepszej restauracji – nad jakością ich jedzenia czuwa były szef kuchni jednego z najlepszych poznańskich hoteli.

W ofercie firmy znajduje się kilka podstawowych rodzajów diet, jak np. dieta STANDARD. Skierowana jest do osób chcących prowadzić zdrowy tryb życia lub dążących do redukcji masy ciała.

Dieta WEGE + RYBY to optymalne rozwiązanie dla osób, które rezygnują na co dzień ze spożycia mięsa z przyczyn zdrowotnych lub ideologicznych. Dzięki różnorodności produktów dieta wegetariańska jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale i bardzo smaczna.

Dieta SPORT– a w niej odpowiednia ilość białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczy, które razem z ćwiczeniami pomogą w uzyskaniu wymarzonej figury. Przyczynią się również do szybszego odzyskiwania sił po intensywnym treningu.

W aktualnych trendach, znajduję się dieta PALEO oraz DETOX SOKOWY. Dieta paleo stanowi odpowiedź na coraz bardziej przetworzoną żywność. Opiera się na założeniu, że człowiek nie dostosował się jeszcze do spożywania obecnie dostępnych produktów, takich jak zboża, nabiał, cukier czy strączki. Dieta występuje również w wersji „SAMURAJ”, która jest optymalnym planem żywieniowym nie tylko dla sportowców, ale też wszystkich ludzi aktywnych fizycznie, gdyż dopuszcza by ostatni posiłek składał się z bezglutenowych węglowodanów. Produkty są jak najmniej przetworzone, a posiłki składają się głównie z potraw białkowo-tłuszczowych, zawierających dużo składników bogatych w tzw. „dobre tłuszcze” z orzechów, ryb czy awokado.

Detox sokowy kierowany jest do osób, które chcą rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem.  Decydując się na tę dietę klient otrzyma zestaw kilku soków, które pozwolą skutecznie oczyścić organizm z toksyn, a jednocześnie dostarczą składniki odżywcze niezbędne do właściwego funkcjonowania.

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, by wybierając catering nie myśleć tylko o pieniądzach. Sprawdźmy przede wszystkim za jakiej jakości jedzenie płacimy firmie, która nam je dostarcza. Warto czasem dopłacić mając pewność, że jemy naprawdę zdrowo.

Cateringi dietetyczne zdobywają coraz większą popularność. W samej Warszawie jest ich już około 130. Na rynku można zauważyć wyraźny trend, który wskazuje, że najlepiej rozwijają się firmy ogólnopolskie. Jeżeli przy tak dużej ilości klientów są one w stanie utrzymać wysoki poziom swoich usług oznacza to, że stoi za taką pracą stoi świetny, dobrze zarządzany zespół.

Rynek gotowego jedzenia w Polsce przechodzi aktualnie złoty okres. Kiedyś kupowanie takich posiłków kojarzyło się jedynie z niezdrowymi fast foodami. Na szczęście, zmieniła to branża cateringów dietetycznych, która udowadnia, że gotowe jedzenie dostarczane w pudełkach może być smaczne, zdrowe i pełnowartościowe, a czas, który dzięki temu zaoszczędzimy możemy bez wyrzutów sumienia poświęcić na przyjemności.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Kapitan Cook:
www.kapitan-cook.pl