WizzAir z początkiem tego roku pochwalił się wzrostem liczby pasażerów o 24 proc., a teraz ogłasza nowe, historyczne inwestycje. Jeszcze przed latem tego roku podróżujący mają odczuć pozytywne zmiany.

WizzAir – inwestycje w ludzi i w maszyny

Przewoźnik ma zamiar zakupić 21 nowych samolotów i uruchomić aż 70 nowych połączeń lotniczych. Inwestycje na tym się nie kończą, bo WizzAir planuje jeszcze otwarcie kolejnej bazy w Europie – w Wiedniu; chce też zatrudnić 700 specjalistów. Na całość inwestycji przeznaczone ma być 2 mld dolarów.

Warto przeczytać: Podniebna taksówka

W Polsce WizzAir przewiduje uruchomienie nowych połączeń już na wiosnę, bo od 14 maja. Od tego terminu dostępne będą loty na trasach Wrocław – Bari, Gdańsk – Wiedeń, a z Katowic będzie można polecieć do Lwowa, Charkowa, Faro, Podgoricy, Memmingen. Porto i Malagi. Również z Warszawy będzie można latać do nowych miejsc: Bordeaux oraz Podgoricy.

Węgierski WizzAir już teraz jest największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej oferującym tanie loty. Należące do niego maszyny odbywają loty na 600 trasach, lądują na 145 lotniskach w 44 krajach. Dzięki inwestycjom firma chce zwiększyć obroty.