Wyjazdy na Wielkanoc stają się naszą nową narodową tradycją. Z sondaży wynika, że Polacy coraz chętniej opuszczają domowe pielesze w ten czas. Organizacja i obsługa wyjazdów wielkanocnych stają się zatem całkiem sensownym pomysłem na biznes. Jeśli weźmie się pod lupę koszty takich wycieczek, okazuje się, że ci, którzy wyjeżdżają, są w stanie zapłacić sporo za świąteczny pobyt w luksusie i nietypowe przeżywanie świątecznego czasu.

Wyjazdy na Wielkanoc: Polacy zostają w Europie

Większość turystów pozostaje na terenie Polski, ale stopniowo rośnie liczebność grupy, która te wiosenne święta woli spędzać poza granicami kraju. Większość Polaków nie opuszcza jednak Europy.

Prym wśród zagranicznych kierunków wiodą Włochy. Polacy wyjeżdżają na Wielkanoc głównie do Rzymu – przeżywanie paschalnego Triduum dla wielu nabiera właściwego sensu dopiero w murach Wiecznego Miasta. Kolejnym popularnym kierunkiem na czas świętowania jest Hiszpania. Sporo osób wyjedzie też do Grecji i Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać: Czas na uzdrowisko!

Wielkanocnemu podróżowaniu w luksusie po Polsce można oddawać się już za ok. 500 zł/osobę/dobę. Można też skorzystać z gotowych pakietów wielkanocnych. W zależności od standardu obiektu, za 3-4-dniowy pobyt zapłaci się od ok. 1200 zł/osobę do ponad 3000 zł/osobę.W tych cenach są takie atrakcje, jak uroczyste posiłki, SPA, a nawet poszukiwanie wielkanocnego zajączka.