Nieustanna presja czasu oraz wygórowane wymagania przełożonych sprawiają, że coraz więcej osób aktywnych zawodowo odczuwa negatywny wpływ przewlekłego stresu.

Jego objawy to m.in. bezsenność i uczucie wypalenia zawodowego, które szybko wykańczają organizm i w niedługim czasie, mogą doprowadzić do poważnych chorób, nawet zawału serca. By tego uniknąć, lekarze coraz częściej zalecają zmianę środowiska i klimatu. Popularne stają się też dłuższe pobyty w polskich uzdrowiskach.

Polacy od lat stoją na podium najbardziej zestresowanych narodów świata. Bowiem problem, wbrew pozorom, nie dotyczy wyłącznie biznesmenów na wysokich stanowiskach. Każdy, kto choć raz odczuł dokuczliwe, fizycznie objawy, takie jak trwające zbyt długo pogorszenie nastroju, przewlekłe bóle głowy, pleców, kręgosłupa czy dolegliwości żołądkowe, może mówić o skutkach, długotrwałego działania stresu.


Wakacje od stresu

Choć dla niektórych ukojeniem nerwów będą sporty ekstremalne, a dla innych wyprawa w ciche beskidzkie połacie, warto rozważyć relaks w polskim uzdrowisku, które dziś standardem konkurują z komercyjnymi hotelami, a do tego oferują usługi dla poprawy zdrowia. Opinie te potwierdza każdy, kto choć raz wybrał się na weekend do nowoczesnego ośrodka uzdrowiskowego, takiego jak chociażby konstanciński zdrój z ośrodkiem Eva Park Life& SPA, czy obiekty w Uzdrowisku w Nałęczowie. Jest w nich wszystko, co oferują luksusowe hotele – bogata oferta SPA, masaże, nowoczesne strefy basenowe, groty solne oraz siłownie z możliwością udania się na trening, dobrany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, można wykonać niezbędne oraz kompleksowe badania m.in. pod kątem schorzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawał, zaburzenia rytmu serca, czy niewydolność krążenia.

Uzdrowiska wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych ludzi, tworzą także oferty i pakiety, które kierowane są do każdej grupy docelowej. Dotyczy to nie tylko usług leczniczych, ale także profilaktycznych oraz relaksacyjnych. W Uzdrowisku w Nałęczowie dużą popularnością cieszy się pakiet „Dbam o serce”, w którego ramach, o „przegląd” formy dbają wysoko wykwalikowani specjaliści medyczni, a o relaksacyjną stronę, obsługa nowoczesnego SPA. Ponadto, Uzdrowisko wprowadza do swojej oferty cykliczne pakiety, tworzone z myślą o zapobieganiu skutkom stresu życia codziennego.

Warszawa prawie jak nad morzem

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą natomiast odzyskać siły w pobliskim Uzdrowisku w Konstancinie -Zdroju. Niepodważalną zaletą tego miejsca jest park solankowy – w którego skład wchodzą tężnia oraz basen solankowy, jacuzzi z solanką, a także jacuzzi z wodą słodką, sauna sucha i łaźnia parowa. Z kolei oferta SPA ośrodka Eva Park Life&SPA, w niczym nie ustępuje najbardziej luksusowym hotelom. Nic dziwnego – Konstancin jest niezwykle elitarną miejscowością, dlatego i usługi Uzdrowiska muszą odpowiadać wyznaczonym standardom. Warto podkreślić, że kluczową rolę odgrywa tu działalność medyczna. Szeroki zakres usług leczniczych sprawia, że atrakcyjność uzdrowiska dynamicznie wzrasta. Obiekty Uzdrowiska Konstancin-Zdrój odwiedzają zarówno gwiazdy, jak i Goście praktycznie w każdym wieku i całej Polski.

Konferencje w Uzdrowisku, a w przerwie wdychanie powietrza bogatego w jod

Działalność uzdrowiska opiera się nie tylko na filarze leczniczym. Obecnie są to miejsca dla całych rodzin i nie tylko. Można tu skorzystać z usług hotelowych i gastronomicznych i przyjemnie spędzić czas z dziećmi. Wszystkie oferty, razem tworzą unikalny zestaw i dają przewagę konkurencyjną nad innymi ośrodkami.

W trosce o zdrowie pracowników, coraz więcej firm, wybiera uzdrowisko także na organizację konferencji oraz wyjazdy integracyjne dla pracowników. Dzięki temu, w przerwach mogą skorzystać z naturalnych dobrodziejstw uzdrowiskowych lub zwyczajnie odprężyć się, wdychając powietrze niezwykle bogate w jod. Wszystko po to, aby zminimalizować szkodliwe skutki stresu.