Renault MORPHOZ z nagrodą Concept Car of the Year

Podczas trzeciej edycji konkursu Automobile Awards futurystyczny pod względem designu i modułowości Renault MORPHOZ zdobył nagrodę Concept Car of the Year. Dzięki modułowej platformie ten elektryczny samochód koncepcyjny jest w stanie zaoferować moc, zasięg i przestronność na każdą okazję. MORPHOZ dostosowuje się do potrzeb w czasie rzeczywistym dzięki transformowalnemu nadwoziu, umożliwiając w krótkich, codziennych przejazdach podróż pojazdem o kompaktowych wymiarach, a na dłuższych dystansach skorzystanie z bardziej przestronnego wnętrza i miejsca na dodatkowe akumulatory.

Dwa concept cary w jednym

MORPHOZ zdobył nagrodę Concept Car of the Year 2020 dla najbardziej innowacyjnego samochodu koncepcyjnego roku. MORPHOZ wyróżnił się na tle konkurencji dzięki innowacyjnemu designowi oferującemu niespotykaną dotąd modułowość.

Design MORPHOZ łączy w sobie cechy sedana, SUV-a i coupé. Moc elektryczną silnika podkreślają liczne detale zewnętrzne. Ten wyjątkowy samochód koncepcyjny występuje w dwóch długościach: 4,40 m w wersji City i 4,80 m w wersji Travel. W ten sposób MORPHOZ dostosowuje się do wszystkich pragnień i potrzeb użytkowników. W 100% elektryczny MORPHOZ może być ładowany indukcyjnie, nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do usług mobilnych oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu 3.

Wnętrze pojazdu, podobnie jak jego nadwozie, zmienia się i dostosowuje do potrzeb kierowcy i pasażerów. Żółty kolor ociepla jego wnętrze, a odchylane fotele ułatwiają rozmowę z innymi pasażerami. Pionierski concept car MORPHOZ reprezentuje przyszłą nową rodzinę modeli elektrycznych w gamie Renault, która pojawi się w 2021 roku.

François Leboine, Dyrektor Pionu Concept Cars, odebrał nagrodę z rąk Jonathana Tuchbanta, Dyrektora Generalnego Club Identicar:

Concept car MORPHOZ, odważny w swojej modułowości, innowacyjny w designie, skoncentrowany na człowieku i ułatwiający kontakty rodzinne i społeczne, to doskonałe uosobienie DNA Renault. Zapowiada nową generację pojazdów elektrycznych i chęć zaoferowania nowych doświadczeń z podróży wszystkim użytkownikom. Cieszę się, że MORPHOZ przemówił do wyobraźni jury i dziękuję Automobile Awards za przyznanie nam tej nagrody.