RENAULT odświeżyło CAPTUR-a

Captur to uniwersalny crossover segmentu B. Doskonały na różne okazje, ma kompaktowe wymiary nadwozia (4,23 m), przestronne wnętrze oraz modułową budowę, by dostosować się do różnych potrzeb klientów. W ciągu 10 lat sprzedano pod 2 miliony sztuk Renault Captur w 90 krajach na całym świecie.

Renault Captur jest kolejnym modelem marki zgodnym z jej nową stylistyką, zapoczątkowaną przez Gillesa Vidala, dyrektora designu Renault. Jej wyróżnikiem są napięte linie nadwozia i precyzyjnie dopracowane detale, gra świateł i materii, która współtworzy atrakcyjny, dynamiczny wygląd. Dzięki całkowicie nowemu przodowi Nowe Renault Captur wygląda bardziej prestiżowo.

Nowy model Renault chce utrzymać wiodącą pozycję na rynku miejskich SUV-ów, które stanowią dziś 50% segmentu B (i 30% całego rynku samochodowego). Jego atutami są: uniwersalny charakter, dwukolorowe nadwozie, bardzo przestronne i pomysłowe wnętrze, zaawansowane technologicznie wyposażenie. Ale poza tymi klasycznymi zaletami, które są wpisane w geny Captura, nowy model ma też nowe atuty. Estetyka nadwozia i wnętrza, zdecydowanie bardziej wyrazista, tworzy w nowej wersji esprit Alpine niepowtarzalne połączenie elegancji i sportowego charakteru. Nowe tapicerki i ekrany na desce rozdzielczej sprawiają, że wnętrze Nowego Renault Captur jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dostępny w zależności od wersji system multimedialny openR link z wbudowaną wyszukiwarką Google oferuje najbardziej zaawansowane technologie Android Automotive 12, które po raz pierwszy są dostępne w samochodzie z segmentu B. Nowa architektura systemów elektronicznych zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki systemom wspomagania najnowszej generacji, takim jak predykcyjny system jazdy w trybie hybrydowym czy Active Driver Assist, który umożliwia jazdę autonomiczną poziomu 2.

W zależności od kraju Nowe Renault Captur może być napędzane jednym z pięciu silników, w tym napędem E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który cieszy się dużym powodzeniem. Wybiera go ponad 41% klientów we Francji. Aby zapewnić większą przyjemność jazdy i bardziej dynamiczne zachowanie na drodze, zmodyfikowano układ jezdny i kalibrację wspomagania układu kierowniczego. Dostępny w zależności od wersji system Extended Grip zapewnia optymalny napęd w każdych warunkach drogowych.

Nowe Renault Captur jest produkowane w zakładzie w Valladolid, podobnie jak poprzednie generacje. Pojawi się w sprzedaży w Europie już w kwietniu br.

„Ponad 10 lat temu marka Renault wyłamała się z kanonów obowiązujących wówczas w segmencie B i zaproponowała model Captur – samochód o nowym DNA, dający pełnię życia. Do realizacji tej wizji przyczynił się maksymalny poziom komfortu: wysoko umieszczony fotel kierowcy oraz przestronne, modułowe wnętrze, które wpasowało się w styl życia i kierowców, i pasażerów. A to wszystko w kompaktowym nadwoziu o długości 4,23 m. Captur odniósł sukces i sprzedał się w liczbie ponad 2 milionów sztuk. Dziś nadal wyróżnia się na tle rynkowej oferty. To samochód, który jest w zgodzie z duchem epoki: ma wyrazisty design, napęd E-Tech full hybrid, a także system openR link z wbudowaną wyszukiwarką Google. Jest wyposażony w przydatne technologie, cenione przez klientów.” – Fabrice Cambolive, dyrektor generalny marki Renault

„Nowy Captur zachowuje zalety, które zapewniły sukces poprzednim generacjom, a jednocześnie ma bardziej wyrazistą stylistykę dzięki nowym, atletycznym i dynamicznym proporcjom nadwozia. Zyskało ono niepowtarzalny wygląd z całkowicie nowym, poziomym układem przodu o wyrazistych liniach i elementach wskazujących na zaawansowanie technologiczne.” – Paula Fabregat, dyrektorka ds. projektów i designu, Renault

Źródło: Renault