Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wybrało projekty, które będą reprezentować Polskę na Tygodniu ICT podczas EXPO 2015 w Mediolanie

ManagerOnline

Kapituła Konkursu wybrała osiem projektów, które będą reprezentowały Polskę na Tygodniu ICT na EXPO 2015 w Mediolanie. Jedną z firm, która pojawi się We Włoszech w terminie 12-18 października będzie Game Technologies, producent pierwszego na świecie interaktywnego kontrolera łączącego się z tabletami za pomocą funkcji Bluetooth.

Tydzień ICT podczas EXPO 2015 to inicjatywa mająca na celu międzynarodową promocję polskiej branży poprzez prezentację innowacyjnych firm oraz ich produktów technologicznych. Głównym założeniem Tygodnia ICT w polskim pawilonie na EXPO 2015.

w Mediolanie jest pokazanie innowacyjnych gadżetów oraz usług, które powstały na rodzimym rynku, i którymi Polska może pochwalić się na arenie światowej.

– Jesteśmy dumni, że Kapituła Konkursu wybrała naszą firmę i sztandarowy produkt, interaktywną kostkę DICE+, do reprezentowania Polski na Tygodniu ICT podczas EXPO 2015 w Mediolanie – mówi Leszek Kobylinski, Prezes Game Technologies. – Warto podkreślić, że DICE+ to pierwszy na świecie kontroler do gier na tabletach wyprodukowany w Polsce, co jest dla nas ogromnym sukcesem. Niedawno też podpisaliśmy umowę licencyjną z The Walt Disney Company na produkcję kostki z grą Klub Przyjaciół Myszki Miki: Wielki Wyścig, więc cieszymy się, że będziemy mogli pokazać ją również w Mediolanie – dodaje Leszek Kobylinski.

W trakcie Tygodnia ICT, na gości EXPO 2015 czekać będzie ekspozycja w polskim pawilonie, gdzie będą mogli przetestować wszystkie zwycięskie w konkursie produkty i usługi z branży IT. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również konferencja z udziałem przedstawicieli polskich firm. Poza Game Technologies, do reprezentowania Polski na Tygodniu ICT wybrane zostały również: Digital Core Design, Infinity HQ, InPho Tech, MGGP Aero, Sportovia, OMNI3D czy OORT Europe.

(DG)