3DEXPERIENCE SUMMIT 2023: Dlaczego potrzebujemy innowacji?

Relacja z konferencji firmy Dassault Systèmes

Ireneusz Borowski, CEO Dassault Systemes Polska

Technologie cyfrowe odgrywają współcześnie kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności firm w sektorze produkcyjnym oraz usługowym. Korzyści, jakie osiągają firmy dzięki wdrożeniu zaawansowanych technologii, jest wiele. To m.in. zwiększenie elastyczności i odporności biznesowej, wzrost innowacyjności i bardziej zrównoważona produkcja. Takie główne wnioski wynikają z konferencji 3DEXPERIENCE Summit, która odbyła się 8 listopada 2023 roku w Krakowie. Partnerem strategicznym wydarzenia była firma Nowy Styl.

Panel Dyskusyjny - Innowacje i wyzwania polskich firm_fot. Dassault Systèmes
Panel Dyskusyjny – Innowacje i wyzwania polskich firm_fot. Dassault Systèmes

Miejsce spotkania – Office Inspiration Centre, flagowy showroom Nowego Stylu, było inspiracją do dyskusji panelowych oraz prezentacji case studies kluczowych klientów Dassault Systèmes. Przedstawili oni jak wdrażanie nowych modeli biznesowych i holistyczne podejście do transformacji cyfrowej może zwiększać konkurencyjność firm.

Wirtualne bliźniaki

Prezentacja partnera strategicznego, firmy Nowy Styl, pokazała jak doświadczenie wirtualnych bliźniaków dostępne na platformie 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes pozwala firmie zwiększać wydajność i optymalizować produkcję. A także tworzyć wartościowe doświadczenia użytkowników – od koncepcji projektu do finalnego produktu. Nowy Styl rozpoczął swoją działalność na początku lat 90. poprzedniego wieku jako firma rodzinna, zatrudniająca siedmiu pracowników i produkująca trzy modele krzeseł. Dziś jest europejskim liderem w branży rozwiązań meblowych dla biur i miejsc użyteczności publicznej.

Panel Dyskusyjny - Zrównowazony rozwój i wyzwania polskich firm_fot.Dassault Systèmes
Panel Dyskusyjny – Zrównowazony rozwój i wyzwania polskich firm_fot.Dassault Systèmes

Panele dyskusyjne

Podczas konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie wyzwań dotyczących innowacyjnych produktów i procesów oraz efektywnej współpracy w całej sieci wartości  podzielili się również przedstawiciele innych firm. W tym PESA Bydgoszcz, FOUR POINT, Sieć Badawcza Łukasiewicz, VOITAS, Nordglass, Arthur Bus, VISOVIA PROJECT, UNITRA i WWF Polska.

Gościem specjalnym wydarzenia był Kamil Wyszkowski z United Nations Global Compact Network Poland, który omówił globalne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.

Nagrody Dassault Systemes
Nagrody Dassault Systemes

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla firm, które wyróżniają się pod względem innowacyjności i dbałości o zrównoważony rozwój. FOUR POINT otrzymał nagrodę w kategorii „Najbardziej innowacyjny projekt”. Unitra w kategorii „Projekt wspierający zrównoważony rozwój”. Natomiast PESA Bydgoszcz w kategorii „Innowacyjność wspierająca zrównoważony rozwój”.

Platforma 3DEXPERIENCE
Platforma 3DEXPERIENCE