Kongres Dobrych Praktyk Spółek Giełdowych – wydarzenie online już 31 maja!

60 ekspertów, 13 paneli tematycznych, a drugiego dnia 8 godzin praktycznych warsztatów – tak rysuje się plan Kongresu Dobrych Praktyk Spółek Giełdowych, który odbędzie się już 31 maja – 1 czerwca br. Wydarzenie online skierowane jest do Spółek Giełdowych, stojących przed wyzwaniem wdrożenia „Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2021” (DPSN2021), które obowiązywać będą od 1 lipca. Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci i liderzy rynku podzielą się wiedzą oraz najlepszymi praktykami.

W marcu br. ogłoszono „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021” (DPSN2021), czyli zbiór praktyk będący wynikiem pracy ekspertów, członków Komitetu Konsultacyjnego GPW ds. Ładu Korporacyjnego. Pierwsze dobre praktyki dla spółek wprowadzono 5 lat temu, natomiast nowe zasady będą obowiązywać już od 1 lipca.

W ramach zmian, spółki zostały zobowiązane do przyjęcia strategii biznesowej, uwzględniającej mierzalne cele i planowane działania z zakresu ESG (z ang. environmental, social and corporate goverance – środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny). W sprawnym ich wdrożeniu może pomóc doświadczenie liderów rynkowych, którzy od lat z sukcesem funkcjonują w oparciu o te praktyki.

Wierzę, że duże zmiany można osiągnąć zaczynając od małych kroków oraz wymieniania się dobrymi praktykami pomiędzy organizacjami. Zgodnie z tą ideą powstał Kongres Dobrych Praktyk Spółek Giełdowych, będący odpowiedzią na aktualne potrzeby osób zarządzających spółkami notowanymi na giełdzie. Chcemy ułatwić im dostosowanie się i sprawne wdrożenie nowych dobrych praktyk. – mówi Victoria Iwanowska, organizatorka Kongresu. Dodaje: Jedną ze zmian jest zapewnienie minimum 30% kobiet zasiadających w radach nadzorczych i zarządach.  Są firmy, które spełniają to kryterium od wielu lat – dlatego warto się od nich uczyć. Panele oraz warsztaty mają na celu zaprezentowanie uczestnikom, jak liderzy rynku wdrażają zmiany, a także wymianę doświadczeń pomiędzy spółkami. To zapewni wiedzę merytoryczną, jak i konkretne przykłady oparte na sprawdzonych działaniach.

Wśród ogłoszonych panelistów znajdują się m.in.: Lidia Adamska; Ewa Bałdyga, Martis Consulting; Robert Bohynik, NN IP TFI SA; prof. Krzysztof Borowski, SGH, Sebastian Buczek, Quercus TFI, Katarzyna Dębek, FORBES; Jarosław Dominiak, SII, Jarosław Grzywiński, Kochański & Partners, Adam Iwanowski, SmallStepMatters.com, Prof. Krzysztof Jajuga, CFA Institute; Ewa Jakubczyk-Cały, PKF Consult; Joanna Kotłowska, 3K Advisors, Lesław Kretowicz, ISBnews, Milena Olszewska-Miszuris, WM Advisory; Łukasz A. Olszewski, S&P Global, Bartłomiej Piekarski, Ten Square Games; Joanna Pydo, C-Power Advisory; Piotr Rożek, PAP Biznes; Tomasz Sanpruch, Capital24.tv; Łukasz Siwek, Santander Bank; Jakub Wojnarowski, ACCA Polska; Piotr Wojtaszek, NBS Communications; Artur Woliński, Newseria, czy Renata Żukowska, PAIH / Infostrefa / GPW Growth.

Pełna lista ekspertów dostępna jest na stronie wydarzenia:

www.KongresDobrychPraktyk.pl

Wydarzenie podzielone jest na trzy etapy:

– 31 maja 2021 – I dzień Kongresu – 13 paneli tematycznych

– 1 czerwca 2021 – II dzień Kongresu – 8 godzin – 4 praktyczne warsztaty
– 3 pogłębione całodniowe warsztaty „Jak raportować DPSN 2021”

Tematyka paneli poświęcona będzie m.in. ładowi korporacyjnemu, relacjom inwestorskim, raportowaniu, polityce różnorodności, komunikacji oraz nowym technologiom. Trwające 8 godzin warsztaty poruszą zagadnienia polityki informacyjnej, polityki różnorodności, systemu kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem
i compliance oraz WZ i relacji z akcjonariuszami. Podczas pogłębionych warsztatów „Jak raportować”, uczestnicy poznają dobre praktyki spółek giełdowych w zakresie raportowania według nowych zasad, ESG na parkiecie – teorię i praktykę
i dowiedzą się, jak stworzyć dobre equity story.

Podstawowy pakiet jest darmowy, a w zależności od potrzeb można zdecydować się na pakiety z dostępem do pełnej oferty kongresu, z dodatkowymi warsztatami.

Majowe wydarzenie to już druga odsłona Kongresu Dobrych Praktyk. Pierwsza edycja odbyła się w marcu 2021 roku pod hasłem „Zawodowo budujemy odporność”
i poświęcona była sprawdzonym działaniom podczas pandemii. Wzięło w niej udział ponad 100 panelistów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i radami, jak prowadzić biznes w czasie pandemii, odnosić sukcesy i wzmacniać firmę. Ideą Kongresu jest bowiem wzajemne wspieranie się w myśl zasady, że razem można osiągnąć więcej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://kongresdobrychpraktyk.pl/filmy-DPSN2021/