OMEGA i Fetstiwal Starmus ogłaszają nowe partnerstwo

Podczas specjalnej, piątkowej konferencji w gmachu Royal Societyw Londynie organizatorzy Festiwalu Starmus ogłosili nawiązanie współpracy z prestiżową, szwajcarską marką zegarmistrzowską OMEGA.

Festiwal Starmus łączy ludzi ze świata nauki, sztuki i muzyki, a jego celem jest wspieranie lepszego zrozumienia oraz doceniania roli nauki w globalnym społeczeństwie. Od 2011 roku  w festiwalu brali udział astronauci, kosmonauci, laureaci nagrody Nobla i inni prominentni przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki i muzyki.

OMEGA ma swoją własną historii w zakresie pionierskich, naukowych osiągnięć. Brała udział  w podboju kosmosu i głębin oceanów. Może pochwalić się rewolucyjnymi i przełomowymi technologiami w zakresie mechanizmów odpornych na działanie pól magnetycznych oraz mechaniki precyzyjnej.

Raynald Aeschlimann, Prezydent OMEGA, w odniesieniu do nowo nawiązanej współpracy powiedział: „Wiemy, jak trudno jest komunikować innowacyjne rozwiązania i skomplikowane technologie w zegarmistrzostwie. Jestem pewien, że podobnie jest w świecie nauki. Dlatego, dostrzegamy wartość i znaczenie Festiwalu Starmus. Impreza w kreatywny sposób pomaga zrozumieć i docenić rolę nauki w społeczeństwie. Historia OMEGA jest silnie powiązana z nauką i pragniemy utrzymać nasze zaangażowanie w tę ważną sferę życia.”

W ramach współpracy, OMEGA będzie wspierać program Medalu Stephena Hawkinga za Komunikację Nauki. To wyróżnienie dla osób promujących naukę poprzez trzy różne środki przekazu: film, słowo pisane oraz muzykę i sztukę.

Podczas tegorocznego Festiwalu Starmus, 20. czerwca, trzy osoby wyróżnione medalem otrzymają nowe zegarki OMEGA Speedmaster wykonane z 18-karatowego żółtego złota. Na deklu specjalnego modelu marka umieściła unikalny grawerunek odzwierciedlający wizerunek cennego odznaczenia. Znajduje się na nim postać kosmonauty Aleksieja Leonowa podczas pierwszego w historii ludzkości spaceru kosmicznego oraz gitara „Red Special” Briana May’a – członka zespołu Queen.

W konferencji prasowej wziął udział sam Profesor Hawking, który w entuzjastyczny sposób odniósł się do wsparcia projektu przez markę OMEGA: “Jestem zachwycony, że łączymy siły razem z marką OMEGA i że właśnie te zegarki zostaną wręczone zwycięzcom. Chcę podziękować marce za tą inicjatywę.”

Spotkanie uświetniło jeszcze trzech znakomitych gości:Profesor Garik Israelian, założyciel Starmus,Profesor Claude Nicollier, pierwszy szwajcarski astronauta i bliski przyjaciel marki OMEGA oraz Profesor Edvard Moser, słynny norweski psycholog i neurofizjolog.

Podczas swojego przemówienia na scenie Profesor Israelian, założyciel Starmus,podkreślał: “Naszym głównym celem jest inspirowanie. To jest podstawa wszystkiego. Jestem dumny, że mogę ogłosić współpracę  z marką OMEGA, która pomoże nam w osiąganiu naszych celów.”

Profesor Nicollier rzucił nieco więcej światła na naukową przeszłość OMEGA oraz opowiedział o swoich własnych doświadczeniach z marką: “Ogromnie podziwiam osiągnięcia Stephena Hawkinga. Z marką OMEGA łączą mnie wspólne wartości, wartość jaką jest doskonałość. Czekam na IV Festiwal Starmus oraz zaangażowanie OMEGI w następny rozdział nauki, sztuki, muzyki na najwyższym poziomie.”

Bez wątpienia marka OMEGA będzie dokładnie śledzić ogłoszenie tegorocznych laureatów Medalu. Z niecierpliwością oczekuje także Festiwalu Starmus IV, który odbędzie się w dniach od 18 do 23 czerwca w norweskim Trondheim.