OMEGA świętuje 60. jubileusz modelu Speedmaster w Warszawie

Prestiżowa szwajcarska marka zegarmistrzowska uroczyście świętowała 60. jubileusz powstania modelu – ikony Speedmaster podczas kosmicznego wieczoru w centrum stolicy. Sześć dekad po premierze pierwszego Speedmastera, OMEGA uroczyście oddaje hołd jednemu z najsłynniejszych chronografów na świecie. Tematyka wydarzenia nawiązywała do niezrównanego dziedzictwa modelu Speedmaster  w eksploracji kosmosu.

Uroczysty wieczór na 42. piętrze budynku Cosmopolitan z pięknym widokiem na miasto i gwieździste niebo był doskonałą okazją by podkreślić dziedzictwo marki w zakresie podboju kosmosu. Event poprowadził Tomasz Kammel z gościnnym udziałem Karola Wójcickiego – popularyzatora astronomii i dziennikarza naukowego.  Wraz z gośćmi, przybliżyli obecnym bogatą historię modelu OMEGA Speedmaster oraz jego osiągnięcia na Ziemi i poza nią.

W eleganckim, minimalistycznym wnętrzu centralne miejsce zajęła kolekcja najnowszych modeli z kolekcji Speedmaster. Goście mieli również okazję podziwiać zabytkowe modele vintage z lat 50-tych aż po te z lat 70-tych, użyczonych w tym celu z Muzeum OMEGI w Biel/Bienne w Szwajcarii, m.in pierwszą OMEGĘ w przestrzeni kosmicznej, którą  astronauta Wally Schirra zabrał ze sobą w kosmiczny lot zanim jeszcze stała się oficjalnym zegarkiem NASA. Za modelem OMEGA Speedmaster kryje się długa i bogata historia. Oryginalny model był pierwszym na świecie ze skalą tachometru naniesioną na bezel. Jego wzornictwo doskonale przetrwało próbę czasu. Zegarek był wybierany przez astronautów, pilotów sił powietrznych, podróżników, sportowców, aktorów, ma także stale rosnącą rzeszę fanów na całym świecie. Najsłynniejsze egzemplarze stanowiły element wyposażenia misji Apollo 11 w 1969 roku. To wtedy Neil Armstrong i Buzz Aldrin postawili pierwsze kroki na powierzchni Srebrnego Globu, a zegarek OMEGA Speedmaster na zawsze został pierwszym zegarkiem noszonym na Księżycu. Do tej pory stanowi oficjalne wyposażenie wszystkich misji kosmicznych NASA z udziałem człowieka.

Spotkanie uświetnił występ Sławka Uniatowskiego, dumnego posiadacza Speedmastera “Moonwatcha” – uczestnicy mogli wysłuchać utworów inspirowanych międzygwiezdnymi podróżami, m.in. utworu „Fly me to the Moon”. Podczas wydarzenia goście mieli wyjątkową możliwość spacerowania po Księżycu dzięki okularom VR (Virtual Reality). Goście mogli przez chwilę poczuć się jak astronauci podczas startu rakiety w misji Apollo 11 aby na choć na chwilę wcielić się w pionierów eksploracji kosmosu.

Podczas wieczoru serwowane były drinki oraz dania przygotowane zgodnie  z zasadami kuchni molekularnej. Na urodzinach pojawiły się takie osobistości jak: Monika Zamachowska, Joanna Racewicz, Karina Kunkiewicz, Elżbieta Romanowska, Anna Halarewicz, Tomasz Ossoliński, Piotr Zelt, Jakub Wesołowski, Mateusz Damięcki, Hubert Urbański, Andrzej Pągowski, Rafał Olbiński.

Sławek Uniatowski miał na nadgarstku zegarek Speedmaster „Moonwatch” Professional na czarnym skórzanym pasku.

Anna Halarewicz, ilustratorka mody, fanka Speedmastera miała na nadgarstku Speedmaster „Moonwatch” Professional na pasku Nato.