La FORME de sculpture – pierwszy Art Night w Domu Mody Klif

Dom Mody Klif zamienił się w prawdziwą galerię sztuki. Efektowną przestrzeń wypełniły instalacje łączące w sobie modę, architekturę i niepowtarzalne formy. Pierwszą wystawę z cyklu Klif Art Spots, łączącego Dom Mody Klif ze światem sztuki i designu, otworzyła wystawa Natalii Mleczak La FORME de sculpture.

Dom Mody Klif od dawna dba o wyjątkowy klimat i niepowtarzalne doświadczenia gości. Czerpiąc inspirację ze światowych trendów oraz chęci zapewnienia klientom niezapomnianych emocji powstał cykl Art Spots. Instalacje zaprojektowane przez Natalię Mleczak, scenografkę, która współpracuje m.in. z japońskim wydaniem magazynu Vogue, nawiązują do architektury budynku. Falujące półotwarte formy stały się tłem dla artystycznych ekspozycji. Zainstalowane w przestrzeni Klifu wystawy w subtelny sposób wprowadzają sztukę do świata mody i najnowszych trendów od dawna obecnych w tym miejscu.

Wydarzeniem inaugurującym cykl Art Spots było otwarcie wystawy la FORME de sculpture autorstwa właśnie Natalii Mleczak. To pierwsza współpraca znanej scenografki z centrum handlowym w Polsce. Wcześniej podobne instalacje przygotowywała m.in. dla centrów w Dubaju.

Wystawę jako pierwsze podziwiały gwiazdy – na spotkaniu z modą, sztuką i designem w Domu Mody Klif pojawiły się m.in. Kasia Warnke, Joanna Horodyńska, Ania Wendzikowska, Kamila Szczawińska, Ewa Szabatin, czy Conrado Moreno. Spotkanie poprowadziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska.