W środowy wieczór – 20 czerwca – w ekskluzywnych i superluksusowych wnętrzach Restauracji Aurelio w Warszawie odbyła się Gala Manager Award zorganizowana przez zespół miesięcznika Manager. Licznie przybyli goście mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć wnętrza nowej restauracji Aurelio Powerd by FutureNet.
Gości powitali: Żaneta Dotka, prezes Wydawnictwa Bussines Magazine Manager, Piotr Cegłowski, redaktor naczelny i prowadzący galę dziennikarz TVN Michał Żebrowski. Zgodnie z tradycją Manager Award – pierwsza godzina została zarezerwowana na Bussines Mixer, żeby o godz. 19 rozpocząć uroczystość wręczania nagród.
Jako pierwszy na scenę zaproszony został laureat tegorocznej nagrody „GRAND PRIX” Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Bohater jednej z naszych okładek, karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Później odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA. Od 2014 roku sprawował funkcję Dyrektora Global Technology Services, gdzie odpowiadał za rozwój i realizacje projektów IT w przedsiębiorstwach Polski i Krajów Bałtyckich. Równocześnie od stycznia 2017 roku pełnił funkcję członka zarządu IBM Polska. Jarosław Szymczuk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada również dyplom MBA The Open University w Milton Kaynes w Wielkiej Brytanii. Warto przypomnieć, że IBM to nie tylko jeden z największych światowych koncernów. Przede wszystkim jest to firma, która zmienia świat i nasze życie wyznaczając kierunki rozwoju nowych technologii.
Kolejną nagrodę otrzymał Aleksander Kutela CEO Grupy ONET. Prowadzący podkreślił, że być szefem firmy tak znanej jak Onet to szczególna odpowiedzialność. I to nie tylko odpowiedzialność za biznes, ale też treści które codziennie docierają do większości Polaków. Grupą Onet kieruje od sierpnia 2015 roku. Wcześniej przez 18 lat pracował w HBO Polska. W 2000 roku został prezesem tej firmy, był też wiceprezesem HBO Central Europe, a następnie w 2007 roku został wiceszefem HBO Europe. Osiągnął sukces, budując pozycję jednej z najsilniejszych marek telewizyjnych w naszym kraju. Onet pod jego kierownictwem dynamicznie się rozwija, wprowadzając wiele atrakcyjnych nowości i odważnie inwestując w format audio. Aleksander Kutela ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i TGMP na Harvard Business oraz specjalistyczne programy z zakresu strategii, marketingu i zarządzania m.in. na Stanford Business School, Harvard Business School, Kellogg School of Management i London Business School. Nie sposób nie wspomnieć, że od 2014 roku jest też członkiem Rady Nadzorczej ING Banku Śląskiego.
Martin Kaczmarski prezes zarządu Kaczmarski Group Sp. z o.o. od 2014 roku stoi na czele i zarządza Kaczmarski Group – grupą firm skoncentrowanych na wspieraniu przedsiębiorców w utrzymaniu płynności finansowej poprzez: dostarczanie informacji o wiarygodności płatniczej klientów, budowę reputacji, windykację należności oraz zapewnienie finansowania. W skład grupy wchodzi w tej chwili 10 marek, w tym tak znane na polskim rynku, jak Krajowy Rejestr Długów, Kaczmarski Inkasso czy Rzetelna Firma. Martin Kaczmarski w ciągu zaledwie trzech lat rozwinął istniejące firmy Kaczmarski Group oraz otwierając się na nowe perspektywiczne obszary, wprowadził trzy kolejne marki, m.in. Narodowy Fundusz Gwarancyjny – fintechową firmę faktoringową obsługującą mikroprzedsiębiorców. Właśnie zadebiutowało jego najnowsze dziecko – ChronPESEL.pl – czyli usługa odpowiadająca za narastające zjawisko wyłudzeń kredytów, pożyczek i zakupów ratalnych z wykorzystaniem cudzych danych osobowych. Mówi o sobie, że jest ambitnym wojownikiem zdającym sobie sprawę z faktu, że sukces osiąga się ciężką pracą oraz otwarciem na nowe możliwości. Konsekwencji w dążeniu do celu oraz ciągłego dążenia do perfekcji nauczyły go… rajdy samochodowe. Był najmłodszym kierowcą samochodowym w historii rajdu Dakar i zaskoczył wszystkich, zajmując 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, co jak na debiutanta było wydarzeniem bez precedensu!
Katarzyna Byczkowska, Managing Director BASF Polska Sp. z o.o. k otrzymała nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania na arenie międzynarodowej. Laureatka od kilkunastu lat skutecznie prowadzi zespoły w różnych obszarach kulturowych. Preferuje styl zarządzania oparty na dobrej komunikacji, kulturze open feedback i wspieraniu innowacyjnych pomysłów. Na stanowisko prezesa BASF Polska została nominowana 1 maja 2018. Jest pierwszą osobą z Polski oraz pierwszą kobietą na tym stanowisku. Z firmą BASF związana jest od 13 lat. Wcześniej pełniła funkcję Vice President Sales and Market Development na obszar Iberii, skutecznie zarządzając zespołem ponad 300 pracowników. Pełniła również funkcje managerskie w Europie Północnej (w Anglii i Skandynawii), odpowiadała za obszar Europy Centralnej i Wschodniej oraz prowadziła projekty w centrali w Niemczech oraz w Austrii. W każdym z tych regionów panuje inna kultura i inny styl komunikacji. Katarzyna Byczkowska, bez względu na szerokość geograficzną, zawsze prowadziła zespół do sukcesu budując dobre relacje z pracownikami, zdobywając ich zaufanie, dostrzegając potencjał i wspierając ich rozwój.
Krzysztof Nowicki prezes zarządu Lotos Oil ma opinię świetnego managera, o wyjątkowej skuteczności działania, najwyższych standardach zawodowych i unikalnej wrażliwości społecznej, co wykorzystuje m.in. pełniąc funkcję Członka Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego. Pod jego kierownictwem Lotos Oil to firma obsługująca klientów w 84 krajach świata. Oleje i smary Lotos Oil – lidera rynku krajowego – są synonimem sprawdzonych, najwyższej jakości nowoczesnych rozwiązań przewyższających najbardziej rygorystyczne normy technologiczne. Produkowany przez Lotos Oil syntetyczny olej silnikowy TURDUS Powertec 5100 FE otrzymał tytuł fundacji Teraz Polska jako pierwszy syntetyczny olej silnikowy wyprodukowany przez polskiego producenta, spełniający wymagania wszystkich aktualnych światowych poziomów jakościowych. Krzysztof Nowicki jest ponadto Przewodniczącym Rady Nadzorczej LOTOS ASFALT, spółki realizującej z sukcesem budowę instalacji programu efektywnej rafinacji. Projekt ten, o wartości ok. 2,5 mld złotych umożliwi Grupie LOTOS dodatkową produkcję ok. 1 mln wysokomarżowych paliw i wejście do technologicznej elity światowych rafinerii. W przeszłości pełnił m.in. funkcję Wiceprezesa Zarządu PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej; był również Przewodniczącym Rady Nadzorczej oraz Prezesem Zarządu PGE GKS Bełchatów.
Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE S.A. to autor zmian w tej instytucji. KUKE S.A. osiągnęło rekordowe wyniki sprzedaży w 2017 roku. W tym przypadku jury nie musiało długo obradować, ponieważ wyniki oraz wzrost sprzedaży w 2017 roku w stosunku do 2016 roku są iście imponujące. KUKE S.A. od ponad 25 lat ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców i zapewnia bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Działalność firmy skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych. Rok 2017 był dla KUKE S.A. wyjątkowy. W 2017 łączna składka przypisana brutto KUKE SA wyniosła 202,08 mln zł, a osiągnięta w 2017 roku wartość łącznych przychodów z tytułu składki była o 48% wyższa niż w roku 2016. Tym bardziej, że wzrosty dotyczyły zarówno działalności komercyjnej, jak i części działalności gwarantowanej przez Skarb Państwa. Dzięki instrumentom oferowanym przez KUKE S.A. rodzimi przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpieczeństwo transakcji nawet na najtrudniejszych światowych rynkach.
Elisabeth Luerenbaum- Prezes Zarządu firmy solvachem sp. z o.o. – to absolwentka Westfälische Wilhelms-Universität w Münster, kierunków: Zarządzanie i Gospodarcze Stosunki Międzynarodowe, karierę zawodową związała z przemysłem chemicznym. W 1996 roku, tuż po ukończeniu studiów podjęła współpracę z firmą Kloeckner Chemiehandel GmbH w Niemczech. Od 2000 roku związana na stałe z Polską, objęła stanowisko prezesa Kloeckner Chemia Polska sp. z o.o, później solvadis polska sp. z o.o., a od października 2017 solvachem sp. z o.o. Zarządzane przez nią przedsiębiorstwo wielokrotnie nagradzane było jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju. Działa aktywnie w organizacjach branżowych. W latach 2008-2014 była aktywnym członkiem Polskiej Federacji Aerozolowej, od 2006 roku jest członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, a od 2017 roku działa w Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Pracuje na rzecz kształtowania przepisów europejskich w zgodzie z interesami polskich przedsiębiorstw. Żywo zaangażowana w ekologię, kładzie nacisk na dystrybucję tzw. „zielonej chemii” – produktów bardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska.
Andrzej Jankowski Fingo Capital S.A. jest naukowcem, a zarazem szefem firmy. W 2003 roku ukończył Wydział Biochemii na Uniwersytecie w Toronto uzyskując tytuł doktora biochemii – praca doktorska dotyczyła zastosowania systemów komputerowych i mikroskopii do kwantyfikacji zmian w stanach chorobowych. Wcześniej, w 1997 roku ukończył studia na Uniwersytecie w Toronto o specjalizacji biologia molekularna i genetyka. Ostatecznie zdecydował się jednak na karierę managerską w naszym kraju. W latach 2014 – 2018 był prokurentem i managerem ds. operacji w Mebis TFI S.A, a także analitykiem biznesowym w spółce Giełda Praw Majątkowych Vindexus S.A. Wcześniej, w latach 2007– 2014 działał w jako konsultant w Mississauga w Kanadzie oraz doradca technologiczny ds. proteomiki i technologii krwi oraz manager projektów i procesów w ObjectNova Inc. Był też współzałożycielem start-upu YYZ Pharmatech Inc. w Toronto, Kanada oraz wykładowcą na uniwersytecie Ryerson. Laureat jest autorem licznych publikacji w renomowanych międzynarodowych magazynach naukowych oraz międzynarodowego patentu.
Sylwia Mokrysz – prokurent i członek zarządu Mokate SA w Ustroniu wyznacza strategię i realizuje plany ekspansji herbat Mokate – w skali globalnej i w kraju. Współtworzy politykę marketingową Grupy Mokate, inicjuje pionierskie formy i metody promocji. Wprowadziła markę LOYD do ścisłej czołówki herbacianych brandów w kraju, włączyła ją do gry o prymat na wielu rynkach Europy, Azji i Afryki. Uzyskała dla marki Loyd prestiżowe członkostwo w The London Tea History Association. Dała się poznać jako sprawny i wymagający organizator działań projakościowych i konsekwentny inicjator produktowych innowacji. Przysporzyła Grupie Mokate znaczną ilość wyróżnień, nagród i honorowych tytułów. W życiu rodzinnej firmy uczestniczyła już od lat szkolnych. Prowadziła zagraniczną korespondencję, brała udział w negocjacjach z obcojęzycznymi kontrahentami. Po uzyskaniu magisterium na Akademii Ekonomicznej w Katowicach zajmowała szereg odpowiedzialnych stanowisk. Stała na czele Agencji Reklamowej Sylwia, realizując zwycięskie kampanie marketingowe dla sztandarowego produktu – Mokate Cappuccino. Telewizyjna reklama tego napoju, jako pierwsza całkowicie polska produkcja, weszła do kanonu krajowej sztuki reklamowej. Publikuje w czasopismach naukowych prace poświęcone strategii marketingowej. Podejmuje też liczne inicjatywy pozazawodowe. Jest znaną postacią ruchu na rzecz przedsiębiorczości kobiet. Piastuje godność „Polskiej Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet”, w 2016 roku reprezentowała nasz kraj na „Women’s Entrepreneurship Day” w nowojorskiej siedzibie ONZ. Zaangażowała się w globalny projekt „Million Women Mentors”, wspomagający zawodową aktywizację kobiet.
Grzegorz Kaczmarek, Supervisor Sales Philip Morris Polska Distribution pracuje w firmie, której logo rozpoznawalne na całym świecie. Koncern dziś koarzy się już nie tylko z klasycznymi papierosami. Philip Morris Polska wprowadził na polski rynek ostatnio innowacyjny produkt IQOS – urządzenie elektroniczne, które zawiera podgrzewane wkłady tytoniowe. Po premierze tego urządzenia na ponad 20 rynkach, tradycyjne papierosy rzuciło niemal 1,5 mln palaczy. W Philip Morris Grzegorz Kaczmarek zajmuje się opracowywaniem oraz implementacją modelu obsługi konsumenta podnoszącego efektywność sprzedaży w kanale B2C. Na uwagę zasługuje również fakt że w strukturach firmy jest stosunkowo od niedawna, a sukcesy we wsparciu sprzedaży są jednym z powodów spektakularnego awansu… Za chwilę, z tego co wiemy, spotkamy go już na innym stanowisku.
Marek Horubała jest prezesem zarządu deweloperskiej firmy Fiz-Bud Sp. z o.o. od 2013. Wcześniej, przez prawie 20 lat był prezesem Domu Aukcyjnego Mebis Sp. z o.o. oraz MDM Development Sp. z o.o. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. FIZ-BUD Sp. z o. o. została powołana w lutym 2011 roku jako spółka celowa przeznaczona do wybudowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi, handlowymi i biurowymi, z garażem podziemnym przy ul. Grochowskiej 152 w Warszawie w Dzielnicy Praga Południe. Rozszerzyła swą działalność o wynajem nieruchomości i poligrafię. Angażując w inwestycje pieniądze udziałowców osiąga znakomite efekty.
Ewelina Stępień Kunik PSS, prezes Fundacji Polish Soccer Skills prawie 10 lat temu, wspólnie z mężem, stworzyła projekt który odcisnął piętno na szkoleniu piłkarskim nie tylko w Polsce. Sama nigdy nie grała w piłkę, ale niezadowolenie matki ze szkolenia dzieci, przerodziło się w pasję, której poświęca każdy dzień. Zaczynała z garstką dzieci i kilkoma trenerami. Dziś 250 trenerów indywidualnych i kilkadziesiąt klubów w kilku krajach pracuje z zawodnikami korzystając z nowoczesnej platformy szkoleniowej. Na obozy Polish Soccer Skills przyjeżdża do kraju każdego roku 5000 dziewczynek i chłopców z 21 krajów z całego Świata. Ze swoim projektem jest już w Hiszpanii, Niemczech, na Ukrainie czy w Indiach a Polska stała się jednym z kilku eksporterów piłkarskiego know-how. Efekty jej pracy to także satysfakcja kilku tysięcy dzieci, którym udało się sfinansować profesjonalne treningi, obozy i spotkania z wielkimi piłkarskimi gwiazdami.
Podczas Gali przyznano nagrody specjalne:
„MARKA PRZYJAZNA MANAGEROM” – Porsche
Nagrodę odebrał Marek Sworowski – Dyrektor Marketingu Porsche Polska
Porsche to firma – legenda, która ma miliony fanów na całym świecie. Dzięki programom finansowania zakupu lub długotrwałego używania autami tej marki mogą się cieszyć coraz szersze rzesze użytkowników. To co do niedawna stanowiło niedościgłe marzenie, obecnie dla wielu miłośników motoryzacji staje się realne. W tym roku Porsche obchodzi 70-tą rocznicę swojego istnienia.
„MIEJSCE PRZYJAZNE MANAGEROM” – Hermitage Boutique salon ekskluzywnych zegarków i biżuterii.
Nagrodę odebrała Paula Miszczuk – dyrektor zarządzający Hermitage Boutique
Od wielu lat to właśnie Hermitage Boutique wyznacza trendy na krajowym zegarkowym rynku. Reprezentuje najbardziej prestiżowe brandy. Co ważne – sprowadza do Polski prawdziwe arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej, które już w chwili zakupu są przedmiotami kolekcjonerskimi.
„MIEJSCE PRZYJAZNE MANAGEROM” – Hotele Spa Doktor Irena Eris
Nagrodę odebrał Paweł Chmielnicki – Dyrektor Generalny spółki Hotele Spa Dr Irena Eris
Trzy ekskluzywne Hotele SPA Dr Irena Eris – Krynica Zdrój, Wzgórza Dylewskie i Polanica Zdrój – to ikony polskiego rynku SPA, mające od ponad 20 lat ogromny udział w kreowaniu trendów. Powstały według autorskiej koncepcji odwołującej się do holistycznego podejścia do piękna i wypoczynku, z jednoczesnym zapewnieniem serwisu na niezmiennie najwyższym poziomie. Każdy z Hoteli SPA wyróżnia nietuzinkowa lokalizacja, bliskość przyrody oraz kompleksowa oferta sprzyjająca pełnej odnowie biologicznej. Urządzone z wyjątkowym smakiem wnętrza, harmonijnie łączą elementy tradycyjnej architektury z funkcjonalnością nowoczesności, zapewniając luksusowe warunki wypoczynku. Są również doskonałym i cenionym miejscem kameralnych spotkań biznesowych kadry managerskiej wyższego szczebla.
Hotele SPA Dr Irena Eris mają na swoim koncie ponad 60 nagród i wyróżnień przyznawanych przez środowisko branżowe i gości, ceniących sobie wysokie standardy. Są jedynymi polskimi hotelami zapraszanymi do elitarnego wydawnictwa National Geographic Traveller – Luxury Spas The Collection, poświęconego najlepszym obiektom spa na świecie. Jako pierwsze w Polsce, wszystkie trzy hotele z jednej grupy, jednocześnie zdobyły najważniejszy tytuł – Najlepsze Hotele w Polsce – w plebiscycie Travellers’ Choice 2017 organizowanym przez TripAdvisor. W tym roku Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich dołączyły do Galerii Sław Certyfikatu Jakości za piąte z rzędu wyróżnienie Certificate of Excellence, przyznawane za doskonałe recenzje i najwyższe oceny gości.
KATARZYNA BILIŃSKA i MATEUSZ GRZESIAK – otrzymali nagrodę „SCIENCE FOR BUSINESS”, którą odebrała żona laureata dr Iliana Ramirez – Grzesiak
Nagroda specjalna została przyznana parze naukowców — prof. dr hab. Katarzynie Bilińskiej-Reformat z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i dr. Mateuszowi Grzesiakowi z Akademii WSB za tworzenie pionierskich i przynoszących wymierne korzyści rozwiązań biznesowych z zakresu nauk zarządzania i marketingu dla sektora MSP oraz wyznaczanie nowych kierunków rozwoju dla branży szkoleniowo-konsultingowej. Współczesny biznes potrzebuje nauki do bycia bardziej przewidywalnym, powtarzalnym i skalowalnym. Nauka natomiast potrzebuje biznesu do bycia praktyczniejszą, przełożenia teorii na rzeczywistość, uproszczenia i dostosowania modeli do wymagań rynkowych. Laureaci dzisiejszej nagrody są najlepszym dowodem na to, że praktyczne i efektywne połączenie nauki i biznesu jest nie tylko potrzebne, ale również możliwe i korzystne dla obu stron.
Ostania z nagród to „ SPECJALNE WYRÓŻNIENIE DLA GRZEGORZA WYDROWSKIEGO – PREZESA FUNDACJI SPRZYMIERZENI Z GROM –
Wyróżnienie Specjalne jury przyznało za organizacje leczenia żołnierzy i funkcjonariuszy sił specjalnych oraz ich rodzin, organizowanie pomocy prawnej i poszukiwanie nowych rozwiązań w leczeniu, rehabilitacji i propagowaniu zmian legislacyjnych związanych z wypadkami podczas służby.
Po wręczeniu nagród odbyła się aukcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnego Bartka.
Galę zakończył kilkugodzinny Busiess Mixer.
Partnerzy Gali to: RENAULT, FM LOGISTIC, SODEXO, NESPRESSO, REVITALIFE, PARTNER CENTER, IGUANA, FUNDACJA SPRZYMIERZENI Z GROM oraz FUNDACJA MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ, CIGARRO.PL, SALON TALLULAH HAIR & BEAUTY
Warto wspomnieć, że Restauracja Aurelio to miejsce stworzone, aby dzielić się szczęściem. Każdy poziom lokalu to inny rozdział futurystycznej opowieści. Barierki zaprojektowane zostały przez architekt i designer Natalię Nguyen, swoją formą przypominają plaster miodu, jako symbolu zdrowia i powodzenia. Według jej projektu wykonany został także żyrandol zdobiący klatkę schodową. Motyw okręgów nawiązuje do tradycji greckiego piękna i ideału, a spiralnie rozmieszczone elementy nawiązują do łańcucha DNA jako symbolu życia. Ogromny udział w wystroju lokalu ma włoska pracownia słynnego kreatora mody Roberto Cavallego. Dania serwowane w restauracji, przygotowywane są w oparciu o najnowszy model kuchni HABITALNEJ, wg opracowania Aureliusza Wilka – pomysłodawcy projektu Aurelio powered by FutureNet. Każde danie opracowano tak, aby uzupełniało mikro i makroelementy kluczowe dla funkcjonowania układu nerwowego, co jest niezbędne w osiągnięciu dobrego samopoczucia. *
Na dwóch scenach odbywać się będą koncerty, kabarety, stand-upy, recitale i pokazy mody.