Pierwsze w tym roku letnie WakeGP już 30 czerwca w Mikołajkach

Wakacje to czas, w którym nawet najbardziej zapracowani managerowie dają sobie chwilę oddechu i ruszają w najróżniejsze zakątki świata, by zregenerować umysł i ciało. Okazuje się, że nie trzeba lecieć do Australii, by poczuć klimat surfingu i popłynąć na długiej fali.

30 czerwca na plaży miejskiej w Mikołajkach, tuż obok Hotelu Mikołajki***** Conference&SPA na ptasiej wyspie rozegrane zostaną zawody WakeGP 2018 Day&Night. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 w sobotę i potrwa do niedzielnego poranka. Utalentowani wakesurferzy zmierzą się w jedynych takich zawodach w Polsce. Kobiety, mężczyźni i juniorzy staną do rywalizacji o miano najlepszego wake surfera w Polsce, wykonując skomplikowane triki wykonywane na fali, wytwarzanej przez łodzie. MasterCraft  to najlepsze do uprawiania tego sportu maszyny. Generują falę na akwenach, gdzie naturalnie ich nie ma pozwalając na surfowanie na praktycznie każdym zbiorniku wodnym na świecie. Z pozycji kokpitu motorówki steruje się długością fali, wysokością i tym, na którą stronę ma łamać się jej grzbiet. Wszystko po to, by stworzyć najlepsze warunki do uprawiania tego widowiskowego sportu!

 

Riderzy rozpoczną kwalifikacje o godzinie10:30, a zawody potrwają do zachodu słońca. Pojedynki z wody transmitowane będą na telebimie zainstalowanym na plaży, tak żeby każdy gość i kibic widział dokładnie, jak wakesurferzy pokonują fale. Dodatkowo, w miasteczku WakeGP posłuchać będzie można koncertów i setów DJ-skich, które zapewni wytwórnia PROSTO LABEL i jej uzdolnieni artyści. Chętni wezną też udział w warsztatach tanecznych i DJ-skich.

I właśnie po zmroku przyjdzie czas na kolejne gwoździe programu – coś co jest ukoronowaniem imprez WakeGP 2018 Day&Night.

Największą atrakcją WakeGP w Mikołajkach będą nocne pokazy wakesurfowe na łodzi i deskach rozświetlonych LEDami, inspirowane technologią Ambilight od marki Philips. Kropką nad i będzie show flyboardowy, zapewniony przez Robson Team – najlepszą polską ekipę w tej dziedzinie. Tej nocy Mikołajki rozświetlą się wszystkimi kolorami!

WakeGP 2018  Day&Night to okazja do poznania nowego sportu, aktywnego wypoczynku nad wodą, obejrzenia spektakularnych pokazów wakesurfu i flyboardu, a także do wymiany kontaktów. Okazuje się, że w każdym środowisku są ludzie uprawiający sporty wodne!

Data: 30 czerwca 2018, godz. 10:30

Miejsce: Plaża przy Hotelu Mikołajki Conference&SPA na Ptasiej Wyspie

Harmonogram zawodów WakeGP 2018 Day&Night:

10:00 – Riders meeting
10:30 – 17:00 Kwalifikacje
19:00 – 21:00 Finały (8 mężczyzn, 4 kobiety, 4 juniorów)
21:30 – Wręczenie nagród
22:00 – Nocny pokaz Flyboard
22:30 – Nocny pokaz Wakesurf
23:00 – Impreza wieczorna

więcej na www.wakegp.com