Infiniti Polska zamyka działalność. Ostatnia szansa na zakup nowego samochodu Infiniti

W trudnym dla wszystkich czasie, Infiniti kończy działalność w Polsce. 31 marca 2020 roku Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. Ale nie żegnamy się – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP – jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej.

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie – mówi Grzegorz Szczypior.

Prezes Grupy IP zapewnia jednocześnie o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti, które długo jeszcze będą jeździć po polskich drogach. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie www.centruminfiniti.pl. Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu.  W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa IP.

Pozostały też ostatnie dni na skorzystanie z niespotykanej okazji na zakup wyjątkowego samochodu klasy premium, jaką stwarza wycofanie się Infiniti z rynku europejskiego. Dostępne są już tylko ostatnie egzemplarze trzech modeli. Dynamiczny kompakt Q30, sportowy sedan Q50 i siedmiomiejscowy SUV QX60 kuszą rabatami sięgającymi 30%. Osobom chcącym skorzystać z jedynej w swoim rodzaju i wielkości akcji wyprzedażowej pozostaje szybki kontakt. A z uwagi na, niestety, nieszczęsny czas, kontakt wyjątkowy. Centra Infiniti zapewniają teraz przejście całego procesu zakupowego online, bez wizyty w salonie.

W związku z oczywistą sytuacją niezbędnym jest poinformowanie, że wszystkie samochody demonstracyjne oraz wydawane klientom są na bieżąco ozonowane oraz dezynfekowane. Także osobista obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich zalecanych zasad i z ograniczeniem do niezbędnego minimum kontaktu osobistego.

Żegnając się z dotychczasowym przedstawicielem marki, ale nie z samochodami Infiniti, warto krótko podsumować pewien rozdział w historii polskiego rynku dealerskiego. Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. Warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce.

Czy marka wróci na Stary Kontynent z samochodami elektrycznymi? Czas pokaże.