Z VFS Global złożysz wniosek o wizę

Z dniem 22 września obywatele Ukrainy i Białorusi legalnie przebywający w Polsce mogą odwiedzić (po uprzednim umówieniu się na spotkanie) Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych VFS Global w trzech miastach w Polsce, aby ubiegać się o wizy krajowe. W celu realizacji tej usługi Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce współpracuje z VFS Global przy realizacji projektu pilotażowego w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

Polska niedawno wprowadziła nowe przepisy dotyczące wiz krajowych dla cudzoziemców – obywateli Białorusi i Ukrainy przybywających na terenie RP.

O wizy w Polsce będą mogli ubiegać się:

  • obywatele Republiki Białorusi ubiegający się o wizy humanitarne i wizy w celu wykonywania pracy jako kierowca w transporcie międzynarodowym,
  • obywatele Ukrainy ubiegający się o wizy w celu wykonywania pracy jako kierowca w transporcie międzynarodowym oraz wykonywania pracy jako pilot samolotu cywilnego lub inny członek załogi.

Yummi Talwar, Dyrektor operacyjny – region Europa i WNP w VFS Global powiedziała: „Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP za wiarę w nas. Naszym celem i zaangażowaniem będzie zapewnienie światowej klasy usług obywatelom Ukrainy i Białorusi mieszkającym w Polsce wraz z otwarciem trzech nowych punktów”.

 

O VFS Global

VFS Global to największy na świecie specjalista w zakresie usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych. VFS Global jest zaufanym partnerem 65 rządów klientów, obsługującym globalną sieć z ponad 3500 punktami przyjmowania wniosków wizowych w 144 krajach. Firma przetworzyła ponad 246 milionów wniosków od momentu powstania w 2001 roku. Firma zarządza zadaniami pozasądowymi i administracyjnymi związanymi z wnioskami o wizy, paszporty i usługi konsularne dla rządów swoich klientów, co pozwala im całkowicie skoncentrować się na zadaniu krytycznej oceny. VFS Global ma swoje siedziby w Zurychu/Szwajcaria i Dubaju/Zjednoczone Emiraty Arabskie.

VFS Global jest w większości własnością funduszy zarządzanych przez Blackstone, największego na świecie zarządzającego aktywami alternatywnymi. Blackstone dąży do stworzenia pozytywnego wpływu ekonomicznego i długoterminowej wartości dla swoich inwestorów, firm, w które inwestują, oraz społeczności, w których pracują. Aktywa zarządzane przez Blackstone o wartości 915 miliardów USD obejmują instrumenty inwestycyjne skoncentrowane na private equity, nieruchomościach, długu publicznym i kapitale, infrastrukturze, naukach przyrodniczych, kapitale wzrostu, oportunistycznych, nieinwestycyjnych kredytach, aktywach rzeczowych i funduszach wtórnych, wszystko na poziomie globalnym.

Mniejszościowe udziały w VFS Global posiadają szwajcarska Fundacja Kuoni and Hugentobler oraz EQT, globalna organizacja inwestycyjna z siedzibą w Sztokholmie/Szwecji.