XVI e-Kongres MBA. Nowe modele biznesowe w epoce Industry 4.0

Kongres to największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko studentów i absolwentów studiów MBA. Wydarzenie to, w tym szczególnym roku, będzie jednak miało charakter interaktywny i w całości zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Kongres ma na celu przede wszystkim budowę aktywnej platformy współpracy, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy i horyzontów.

O specyfice Kongresu decyduje łączenie wystąpień naukowców z polskich i zagranicznych uczelni oraz czołowych ekspertów i ekonomistów. Wezmą w nim udział jak co roku menedżerowie wyższego i średniego szczebla legitymujący się tytułem Master of Business Administration, Dyrektorzy Programów MBA oraz naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni. Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dąży do tego, aby coroczne spotkania kongresowe na stałe wpisały się w kalendarz każdego menedżera MBA, stąd decyzja o tym, aby wykorzystać nowe okoliczności i narzędzia do zdalnej komunikacji i dać przestrzeń do dyskusji mimo ograniczeń dotyczących zgromadzeń i wydarzeń o charakterze kongresowym.

Myśl przewodnia – Nowe modele biznesowe w epoce Industry 4.0

„Oszczędność napędza innowacyjność, tak jak inne ograniczenia. Jedynym sposobem wydostania się z ciasnego pudełka jest wymyślenie sobie drogi na zewnątrz.” – Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona.

W wielu swoich publikacjach – Joseph Schumpeter – twierdził, że  rozwój  gospodarczy  jest  stymulowany   przez innowacje w dynamicznym procesie, w którym nowe technologie zastępują stare. Proces ten nazwał „kreatywną destrukcją”. Innowacja jest jego zdaniem czynnikiem, który trwale wytrąca gospodarkę z równowagi. Kluczem do dokonania zmian w gospodarce są nowe kombinacje czynników produkcji, a efektem jest osiągnięcie stanu „twórczego zniszczenia”, który na stałe zmienia i przesuwa poprzednio istniejący stan równowagi układu gospodarczego.

Wydaje się, że XXI to czas permanentnej „twórczej destrukcji”, a zmiany wdrażane każdego dnia powodują, że punkt równowagi układu gospodarczego nieustannie zmienia swoje położenie.  Zmiany te dotykają również przedsiębiorców, którzy stale muszą dostosowywać się do zmieniających się warunków konkurencji na rynku globalnym. Zmiany te dotyczą nie tylko postępującej cyfryzacji, elektromobilności, ale także relacji międzyludzkich czy kompetencji menedżerskich. Jak radzą sobie z tymi zmianami przedsiębiorcy, jak reagują ich struktury organizacyjne, czy i w jaki sposób wdrażane zmiany wpłyną na nasze codzienne życie. To tylko niektóre z pytań, z którymi przyjdzie nam zmierzyć się podczas XVI e-Kongresu MBA. Serdecznie zapraszamy!

 

XVI  e-Kongres MBA to:

Panele – Podczas kongresu odbędą się 4 panele tematyczne w czasie rzeczywistym oraz dwa panele tematyczne udostępnione w formie nagrań.

PANEL I: Przemysł 4.0 – Biznes w cyfrowych czasach. Kompetencje. Wyzwania. Korzyści.

PANEL II: Kapitał ludzki w dobie przemysłu 4.0.

PANEL III: Rozwój menedżerów 4.0

Panel IV: Electromobility – The Future. But When?

PANEL V: Miasta 4.0 – samorząd, biznes, kultura.

PANEL VI: Industry 4.0 wyzwaniem dla firm IT

Warsztaty – Uczestnicy Kongresu mają również okazję do wzięcia udziału w części warsztatowej. Spotkania poprowadzą trenerzy z wysokim poziomem wiedzy merytorycznej oraz bogatym doświadczeniem zawodowym, w tym w zakresie kształcenia w formie zdalnej. To świetna okazja do treningu własnych umiejętności i zdobycia nowych kompetencji, a dzięki interdyscyplinarnym grupom oraz szerokiemu przekrojowi branż jakie spotykają się na Kongresie  to również szansa na zdobycie nowych doświadczeń.

  1. „Transformacja biznesu w czwartej rewolucji przemysłowej” – Nowe Motywacje,
  2. „Zastosowanie chatbotów i voicebotów do wsparcia procesów produkcyjnych, logistycznych utrzymaniowych w przemyśle i energetyce.” – Unima2000,
  3. INVESTOR GAME – Get to Know the Energy Industry – BP & Shell.

Działalność charytatywna:

  1. W tym roku wspieramy Klinikę Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego – obecnie jednoimiennego szpitala zakaźnego, gdzie leczeni są chorzy na SARS Covid-19 –  wobec braku skutecznej farmakoterapii, ważnym indywidualnym  sprzętem medycznym   przy zaburzeniach oddechowych są nebulizatory kompresorowe Microlife Neb 200 , natomiast codzienne wizyty ułatwiają automatyczne naramienne ciśnieniomierze  Microlife BP A2 o zwalidowanych pomiarach. Na ten sprzęt zostaną przeznaczone wpłacone przez Państwa dobrowolnie środki.
  2. Czasy, w których przyszło nam funkcjonować nie są proste. Nie są łaskawe dla sztuki i twórców. Z powodu braku widzów, a tym samym braku zarobku na biletach, budżet Teatru im Juliusza Słowackiego w Krakowie bardzo ucierpiał. Płynność finansowa jest zagrożona, ale nie poddajemy się i działamy! Nasi aktorzy biorą udział w projektach online aby mieć nadal kontakt z naszymi widzami. Teatr nie prowadzi sprzedaży biletów na projekty online, ale będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe – każda kwota się liczy! To wsparcie pozwoli nam przetrwać i realizować kolejne projekty.

Z czego musieliśmy zrezygnować:

Study Visits – tradycją jest, że Kongres MBA rozpoczyna się od Study Visits, czyli odwiedzin firm zlokalizowanych w okolicach Krakowa. Uczestnicy Kongresu w tym roku nie będą mieli możliwości posłuchania i zobaczenia jak na co dzień funkcjonują wizytowane przedsiębiorstwa. Wizyty studyjne są idealną okazją do poznania procesów oraz tajników sukcesu dynamicznie rozwijających się firm w regionie dlatego zachęcamy wszystkich partnerów do przesyłania lub tworzenia własnych wirtualnych wycieczek po przedsiębiorstwie.

Networking – Kongres to przede wszystkim okazja do swobodnych rozmów, nawiązywania kontaktów biznesowych, dyskusji zarówno o świecie współczesnym, jak również planach rozwoju na przyszłość. Wydarzeniem zamykającym pierwszy dzień Kongresu zazwyczaj była uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną. Natomiast zwieńczeniem Kongresu był organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, k/ Krakowa  Turniej KSB UEK Golf Cup połączony z Akademią Golfa dla początkujących oraz piknikiem rodzinnym. Te wydarzenia musieliśmy z przykrością odwołać.

 

Serdecznie zapraszam!

prof. UEK dr hab. Piotr Buła 

Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie