EcoStruxure IT automatyzuje raportowanie wskaźników ESL

raportowanie ESL

Schneider Electric wprowadza nowe, oparte na modelach ML, zautomatyzowanych funkcji raportowania zrównoważonego rozwoju w ramach wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM) EcoStruxure IT. Premiera jest wynikiem trzech lat strategicznych inwestycji oraz rygorystycznych testów i prac rozwojowych w ramach programu Green IT.

Ulepszone funkcje raportowania, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników EcoStruxure IT od kwietnia 2024, to połączenie 20 lat doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju, dostosowania do regulacji oraz rozwoju centrów danych i oprogramowania z zaawansowanym uczeniem maszynowym. Klienci uzyskają dostęp do nowego zestawu funkcji raportowania.

W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań, nowy model oferuje klientom szybki, intuicyjny i prosty w obsłudze mechanizm raportowania, który pomaga spełnić nadchodzące wymogi regulacyjne, w tym te wynikające z europejskiej Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (EED). Nowe możliwości dostępne w ramach EcoStruxure IT wykraczają daleko poza wskaźniki wymagane przez EED, zapewniając klientom opcję pomiaru w czasie rzeczywistym i analizę historycznych danych dotyczących wydajności energetycznej ich centrów danych w odniesieniu do wszystkich zaawansowanych wskaźników raportowania określonych w Białej Księdze 67 (WP67) Schneider Electric.

Oprogramowanie EcoStruxure IT umożliwia właścicielom i operatorom mierzenie i raportowanie wydajności centrów danych. Dzieje się to zarówno w oparciu o dane historyczne i analizę trendów, do czego wykorzystywana jest sztuczna inteligencja (AI), jak i monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby przekształcić dane w przydatne informacje służące poprawie wskaźników zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowej funkcji pobierania organizacje mogą szybko kwantyfikować dane i raportować za pomocą jednego kliknięcia, eliminując pracochłonne zadania ręczne oraz przyspieszając i ułatwiając wykorzystanie mocy danych w celu zmniejszenia wpływu DC na środowisko.

Kluczowe korzyści

  • Obliczanie i śledzenie PUE w odniesieniu do konkretnej witryny/pomieszczenia przy użyciu metodologii CEN/CENLEC 50600-4-2.
  • Wykorzystanie modeli analizy danych i opartego na chmurze jeziora danych, aby uprościć raportowanie PUE.
  • Raportowanie bieżącego zużycia energii na pomieszczenie i porównanie z trendami historycznymi.
  • Możliwość raportowania w myśl obowiązujących regulacji dzięki kliknięciu „pojedynczego przycisku”.
  • Weryfikację trendów w czasie dla różnych centrów danych i rozproszonych środowisk IT.
  • Umożliwienie klientom bezpiecznego dostępu do danych i przetwarzania ich w preferowanym narzędziu poprzez integrację z innymi środowiskami i możliwość eksportu danych.

Nowa era dla zielonego IT

W 2021 roku Schneider Electric opublikował Schneider Sustainability Impact (SSI), wskazując na zobowiązania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z jednym z celów SSI, CIO Schneider Electric, Elizabeth Hackenson, rozpoczęła program Green IT firmy. To inicjatywa IT dla przedsiębiorstw, która identyfikuje nowe, inteligentne ścieżki dekarbonizacji, aby pomóc osiągnąć cel co najmniej 5% rocznej redukcji emisji w obszarze IT.

W ramach programu Schneider Electric wykorzystał swoje oprogramowanie EcoStruxure IT, które zostało wdrożone w ponad 150 kluczowych lokalizacjach na całym świecie w celu poprawy odporności i bezpieczeństwa operacji IT. Za sprawą Green IT stało się jasne, że nowe możliwości, jakie daje EcoStruxure IT, mogą być wykorzystane do bardziej zrównoważonego rozwoju, pozwalając Schneider Electric na znaczącą poprawę w zakresie kontrolowania zużycia energii przez IT. Wykorzystując wiedzę uzyskaną dzięki EcoStruxure IT, firma odnotowała 30% redukcję zużycia energii w drugiej połowie 2023 roku w porównaniu do pierwszej połowy tego roku w swojej inteligentnej fabryce w Lexington w amerykańskim stanie Kentucky.

W trakcie tego procesu eksperci Schneider Electric wykorzystali również kluczowe wnioski i spostrzeżenia z danych, aby przyspieszyć rozwój nowych funkcji raportowania EcoStruxure IT, które zostały właśnie ogłoszone.

Coraz więcej firm działa, aby dostosować się do nadchodzących przepisów, takich jak Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej, która nakłada obowiązek raportowania zużycia energii przez IT i centra danych od maja 2024 r. W związku z tym znaczenie dostępu do podstawowych danych w czasie rzeczywistym staje się jeszcze bardziej krytyczne. Dzięki uruchomieniu nowego pulpitu nawigacyjnego opartego na sztucznej inteligencji i możliwości raportowania w EcoStruxure IT klienci mogą szybko wykorzystać swoje dane w celu spełnienia nowych wymogów regulacyjnych.

Więcej informacji na temat nowych możliwości EcoStruxure IT można znaleźć na tej stronie WWW.