Aplikacja AI od RSQ Technoligies do ratowania życia

    Firma RSQ Technologies opracowała wyjątkową aplikację AI, która pomaga lekarzom ratować ludzkie życia, przekazując informacje, który pacjent potrzebuje natychmiastowej pomocy. Dzięki technologii możliwe jest przeglądanie obrazów medycznych 85 000 razy szybciej! A szybsza diagnostyka oznacza bezpieczeństwo dla pacjentów i niższe koszty dla placówek medycznych.

    Opracowana przez firmę RSQ aplikacja AI służy do wykrywania uszkodzeń strukturalnych oraz nowotworów, dzięki czemu pomaga szpitalom leczyć pacjentów aż 85 000 razy szybciej i o 17% skuteczniej, z mniejszą liczbą błędów, a zarazem większą dokładnością diagnostyczną. Aplikacja AI obsługuje badania rentgenowskie, badania TK i MRI, a jej zastosowanie pomaga lekarzom w odpowiedniej diagnostyce pacjentów, skracając czas wykrycia udaru z 4 godzin do nawet 20 sekund. Została stworzona do obsługi standardowych szpitalnych systemów elektronicznych, takich jak PACS. Co istotne, posiada wysoką ochronę danych osobowych oraz jest zintegrowana z innymi produktami marki RSQ.

    – Z naszego doświadczenia wiemy, że tworzenie sztucznej inteligencji w laboratorium IT to tak naprawdę 10% pracy, natomiast sprawienie, aby produkt był użyteczny i cieszył się uznaniem stanowi aż 90% pracy. Jednak okazuje się, że tym razem społeczeństwo potrzebowało nie sztucznej inteligencji, lecz całkowicie przeprojektowanego i zautomatyzowanego systemu PACS. Cyberbezpieczeństwo i dostarczanie najlepszych rozwiązań dla opieki zdrowotnej, obniżanie jej kosztów i poprawa jakości to kluczowe elementy naszego partnerstwa z Polską Federacją Szpitali. Takie podejście sprawia, że RSQ jest wyjątkową firmą na rynku opieki zdrowotnej – mówi Bartłomiej Lubiatowski, CEO w RSQ Technologies.

    W polskich szpitalach niska jakość obsługi pacjentów na SOR’ach, to standard. Nadchodzi jednak zmiana, ponieważ coraz częściej placówki wchodzą w zupełnie nowy standard opieki ostrego dyżuru. Oddział ratunkowy HCP, dzięki integracji aplikacji RSQ AI ze szpitalnym systemem PACS, osiągnął niemal natychmiastowy, trwający zaledwie 20 sekund, czas reakcji na udar krwotoczny, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do średniej, wynoszącej 4 godziny. Przetarcie pierwszych szlaków zastosowania aplikacji AI przez oddział HCP sprawiło, że RSQ odnotowało zwiększone zainteresowanie cyfryzacją opieki zdrowotnej i uczynieniem AI standardowym sposobem dostarczania istotnych raportów dla pacjentów.

    – Korzyści z wdrożenia RSQ AI w Centrum Medycznym HCP to przede wszystkim znaczne usprawnienie udzielania pomocy. SOR to najbardziej wrażliwy szpitalny oddział, wymagający niezwykle szybkiej diagnostyki i szybkiego działania. Zastosowanie sztucznej inteligencji, która automatycznie podpowiada nam, który pacjent wymaga natychmiastowej pomocy, znacznie przyśpiesza nasze działania. Jestem przekonany, że AI to przyszłość medycyny – dodaje Lesław Lenartowicz, Dyrektor HCP.