ZŁOTE LAURY NIEPODLEGŁEJ DLA POLSKIEGO BIZNESU

12 grudnia 2018 roku, w Teatrze Królewskim Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie po raz pierwszy wręczono Złote Laury Niepodległej. Wydarzenie zainicjowała redakcja magazynu MANAGER. Złote Laury Niepodległej odbyły się pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów oraz Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zostało ono wpisane w kalendarium oficjalnych obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nagrody, zaopiniowane przez Kapitułę, której honorowo przewodniczył Rektor Społecznej Akademii Nauk, wręczono w sześciu kategoriach:

  1. W kategorii Rozpoznawalność marki i budowa pozytywnego wizerunku Polski nagrodę otrzymały: PKN ORLEN S.A., za idealne połączenie działań biznesowych z dbałości o pozytywną rozpoznawalność marki Polska oraz OCEANIC S.A., jako Polska marka kosmetyków rozpoznawalnych na świecie – w zgodzie z naturą.
  2. W kategorię Dynamiczny Rozwój wpisały się PKP CARGO S.A., za spektakularną skuteczność biznesową, znajdującą swoje uzasadnienie w aktualnych wynikach ekonomicznych przedsiębiorstwa, ENTER AIR Sp. z o.o., jako lider rynku turystycznego w Polsce, obsługujący największe rynki wakacyjne Europy, a także Grupa MOKATE Sp. z o.o., rodzinna firma, która z determinacją i sukcesem podbija rynki Europy.
  3. Kategoria: Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne, w tym roku należy do PKO BP S.A., technologicznego lidera polskiej bankowości – nowocześnie i bezpiecznie, a także Kliniki MIRACKI, która wychodzi z założenia, że nowoczesnych technologii nie należy się bać, ale potrafić je umiejętnie wykorzystywać.
  4. W kategorii: Inwestor Korporacyjny Venture Capital, nagrodę odebrała PGE Ventures, pierwszy, najbardziej zaawansowany na polskim rynku energii fundusz typu corporate venture capital.
  5. Agencja rozwoju Przemysłu otrzymała nagrodę za pomoc firmom z potencjałem, która stanowi gwarancję równowagi ekonomiczno – społecznej w kraju, w kategorii: Działalność na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.
  6. W kategorii: Rodzinna Firma z Pięknymi Tradycjami, nagrodę otrzymała ARCUS S.A., za to, że dzięki pięknym różnicom pokoleń, nawet niemożliwe staje się możliwe.
    Złote Laury Niepodległej to podziękowanie dla polskiego biznesu za naszą NIEPODLEGŁĄ. Realizując ten projekt redakcja zamierza przybliżyć proces rozwoju nowoczesnej Polski przez pryzmat działań przedsiębiorców. „Sądzimy, że wręcz naszym obowiązkiem jest podkreślić znaczenie i docenić polskie przedsiębiorstwa, organizacje oraz instytucje zawiązane z biznesem, które swoimi działaniami, nowoczesnym podejściem i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nieustannie budują Polskę i jej wizerunek w Europie i na świecie” – mówi redaktor naczelny MANAGERA Piotr Cegłowski.
Złote Laury Niepodległej
Laureaci – Złote Laury Niepodległej
Prowadzący - Jolanta Grus (MANAGER) Paweł Sztompke Redakcja Muzyczna Polskiego Radia
Prowadzący – Jolanta Grus (MANAGER) Paweł Sztompke Redakcja Muzyczna Polskiego Radia

Prezes Business Magazine MANAGER - Żaneta Dotka
Red. Nacz MANAGER - Piotr Cegłowski
Prezes Business Magazine MANAGER – Żaneta Dotka
Red. Nacz MANAGER – Piotr Cegłowski

Prorektor Społecznej Akademii Nauk prof. dr hab. Anna Bakiewicz - przedstawiciel Kapituły Nagrody Złote Laury Niepodległej
Prorektor Społecznej Akademii Nauk prof. dr hab. Anna Bakiewicz – przedstawiciel Kapituły Nagrody Złote Laury Niepodległej