Nowa Skoda Octavia – pierwsze szkice tuż przed premierą

Skoda zaprezentowała szkice nadwozia zmodernizowanej czwartej generacji modelu Octavia. Bestseller marki od momentu wprowadzenia na rynek w 1996 roku osiągnął sprzedaż przekraczającą ponad siedem milionów egzemplarzy. Najnowsza wersja oferuje udoskonalony wygląd zewnętrzny z nowymi reflektorami, zmienionymi zderzakami i zaktualizowanym grillem Skody.

Dopracowane szczegóły

Skoda Octavia po liftingu będzie nadal dostępna zarówno jako Liftback, jak i Combi. Unowocześniona seria obejmie dodatkowo wersje Sportline i RS. Ulepszenia pojazdu obejmują zaawansowane reflektory Matrix LED drugiej generacji z nową sygnaturą świetlną, zaprojektowaną w celu zapewnienia doskonałego oświetlenia drogi. Zyskały one ostrzejsze kontury, nadając bestsellerowi jeszcze bardziej efektowny i sportowy wizerunek. Ponadto, zastosowano w nich unikalny element Crystallinium, który nadaje charakterystyczny, niebieski odcień wnętrzu obudowy reflektora, co w dużym stopniu udoskonala estetykę pojazdu.

Historia sukcesu modelu Octavia

Nowa Octavia jest gotowa do kontynuowania sukcesu gamy modelowej. Od premiery pierwszej nowoczesnej generacji w 1996 roku, do klientów trafiło ponad siedem milionów egzemplarzy. Od 2016 roku Skoda Octavia utrzymuje tytuł najpopularniejszego samochodu Combi w Europie, a także zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia od międzynarodowych mediów motoryzacyjnych. W 2020 roku otrzymała renomowaną nagrodę Red Dot Award za wybitny design produktu ­– trzecie w sumie zwycięstwo dla serii.

Światowa premiera odbędzie się 14 lutego o godzinie 10:00.