Nagrody Manager Award 2017 rozdane

W dniu 21 czerwca w restauracji Cafe Zamek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się doroczna Gala Manager Award. Impreza jak zawsze jest spotkaniem wielu znakomitych managerów, których osiągnięcia przekładają się na dobre wyniki polskiej gospodarki. Wielu z nich gościliśmy na łamach miesięcznika Manager w roku obecnym oraz poprzednich .Galę prowadziła Karolina Szostak, dziennikarka Polsatu, której na scenie towarzyszyła Prezes Wydawnictwa Business Magazine Manager Żaneta Dotka oraz redaktor naczelny Piotr Cegłowski. Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w tym roku otrzymali:

Mirosław Kachniewski – prezes Stowarzyszenia Inwestorów Giełdowych: za niestrudzoną pracę na rzecz spółek giełdowych i polskiego rynku kapitałowego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych zagadnieniom rynku kapitałowego oraz liberalizacji form świadczenia usług finansowych i przepływów kapitałowych. Laureat od 10 lat pracuje w SEG, od 2010 jest sędzią Sądu Polubownego przy KDPW oraz członkiem Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W latach 1995-2010  był pracownikiem Katedry Finansów Międzynarodowych SGH, a w roku 2008 członkiem Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych. Wcześniej pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Był koordynatorem kilkudziesięciu opracowań analitycznych dot. funkcjonowania rynku kapitałowego, autorem i współautorem wielu programów o charakterze edukacyjnym, w tym programu edukacji w zakresie rynku kapitałowego. Uczestnik staży w wielu instytucjach (w tym w organach nadzoru) rozwiniętych rynków kapitałowych.

Rafał Trusiewicz – założyciel i prezes Katharsis Development Sp. z o.o. , która w przeciągu 5 lat stała się liderem na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest również pomysłodawcą marki HopStop – prężnie rozwijającej się polskiej sieci centrów handlowych typu convenience, która została zwycięzcą podczas IX Gali CCE RETAIL AWARDS w kategorii „ Convenience Store Chain – Poland. Jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył także uzupełniające studia z prawa angielskiego i unijnego – w ramach współpracy UW z Uniwersytetem w Cambridge. Studiował również z prawo amerykańskie. Był stypendystą Uniwersytetu Europy Środkowej w Budapeszcie, otrzymał też stypendium Uniwersytetu Europy Środkowej na Oxfordzie. Posiada dyplom World Law Institute Cornell University.  Należy dodać, że laureat jest niestrudzonym mecenasem sztuki współczesnej.

Witold Daniłowicz i Radosław Biedecki z kancelarii Noerr Biedecki sp.k.: za wyznaczanie najwyższych standardów profesjonalnych i etycznych w dziedzinie prawa, a także bardzo udaną fuzję kancelarii DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy oraz wywodzącej się z Niemiec, europejskiej firmy prawniczej Noerr. Warto przypomnieć, że Noerr działa od 1950 roku, a jej główna siedziba mieści się w Monachium. Ma 15 biur w Niemczech, Europie Środkowo-Wschodniej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia 480 prawników. Połączenie zespołów dwóch kancelarii to ewenement, choć DJBW jest wynikiem wynik fuzji dwóch firm: Daniłowicz Jurcewicz i Wspólnicy oraz Biedecki Biedecki i Partnerzy. Pierwszą z tych kancelarii utworzyli w 2012 roku dwaj byli partnerzy, współzałożyciele polskiego oddziały słynnej firmy prawniczej White & Case.

Mateusz Grzesiak  – psycholog biznesu: za wprowadzanie w polskich firmach nowoczesnych form zarządzania, w tym zarządzania partycypacyjnego. Za implementacje innowacyjnych strategii sprzedażowych w branży motoryzacyjnej i paliwowej. Za międzynarodowe badania naukowe dotyczące kształtowania marki w mediach społecznościowych i implikacje marketingowe z tym związane. Dr Mateusz Grzesiak szkoli od ponad 13 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i latynoskich. Napisał 12 bestsellerowych książek, jest autorem licznych artykułów. Często pojawia się w programach radiowych i telewizyjnych. Pracuje m.in. z zarządami firm, przedsiębiorcami, gwiazdami estrady, sportowcami. Na profilach społecznościowych obserwuje go blisko 500 tysięcy fanów.

Dariusz Olejnik – prezes ZYX TARGET Sp. z o.o. otrzymał nagrodę kategorii New Business. W 2016 roku rozpoczął budowę platformy outsourcingowej skiper 1.0, tym samym stając się liderem wsparcia firm windykacyjnych w Polsce i za granicą. Obecnie spółka zakończyła prace nad kolejnym narzędziem z obszaru BIG DATA, jakim jest Autoskiper. Jak sam podkreśla, jego największa inwestycja to ciągły proces rozwoju wiedzy i kompetencji współpracowników. Charakteryzuje go pasja tworzenia bardzo sprawnych zespołów. Jest z zawodu marketingowcem. Od 2013 roku doradza zarządom spółek giełdowych. W latach 2005-2013 pracował w korporacjach w Wiekiej Brytanii i USA. Zdobywał doświadczenie w wielu formatach biznesowych, co wpłynęło pozytywnie na jego zdolności przywódcze.

Paweł Komar, Open Finance SA i Home Broker SA : za nowoczesne wsparcie, edukację  i rozwój kadry managerskiej Dla całej firmy priorytetem jest jakość obsługi klientów. Jednym z elementów tej strategii jest kształcenie oraz rozwój zawodowy kadry managerskiej, która ma inspirować, wspierać oraz motywować swoje zespoły. W Open Finance SA i Home Broker SA powstały specjalne programy – Talent Management, Akademia Menadżera i szereg szytych na miarę szkoleń i programów edukacyjnych, których wprowadzenie jest unikatowe w skali całej branży pośrednictwa finansowego i nieruchomościowego. Managerowie zdobywają nowe umiejętności zarządcze, wzmacniają pozycje liderów oraz rozwijają talenty. To przekłada się na ich zaangażowanie, styl pracy oraz współpracę.

Maciej Kawulski – współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki MMA: za popularyzację sztuki walki MMA. Po wielu latach wytężonej pracy Martinowi Lewandowskiemu i Maciejowi Kawulskiemu udało się zorganizować na Stadionie Narodowym – przy współpracy z Polsatem – największą w Europie, a drugą na świecie Galę KSW MMA. Padł rekord frekwencji: 57 766 sprzedanych biletów. Padł też rekord Polski w płatnym streamingu PPV na KSWTV. Było to jedno z największych wydarzeń emitowanych w historii polskiego internetu. Widzowie 81 narodowości oglądali transmisję live w 42 krajach na czterech kontynentach. Na Gali pojawiło się 200 przedstawicieli mediów z Polski i zagranicy. Warto przypomnieć, że rekordowa Gala byłą 39 tego rodzaju imprezą zorganizowaną przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego

Sylwia Zarzycka –prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią: za stworzenie i aktywną działalność Fundacji Między Niebem a Ziemią. Od 11 lat jest radcą prawnym we Wrocławiu. Specjalizuje się w obsłudze prawnej spółek i procesach sądowych, a poza pracą swój czas przeznacza na pomaganie innym. W maju 2011 roku założyła Fundację Między Niebem a Ziemią, która wspomaga nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny. Inspiracją do założenia Fundacji było spotkanie z matką nieuleczalnie chorej dziewczynki. Pomoc, jaką udało się zorganizować zaowocowała stworzeniem fundacji, która ma obecnie pod swoją opieką 50 rodzin na terenie całej Polski. Co roku Sylwia Zarzycka organizuje jedną ogólnopolską akcję charytatywną, w której biorą udział prawnicy i biznesmeni. Od 7 lat organizuje aukcje charytatywne w 4 miastach: Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Pozyskane środki przeznacza na zakup lekarstw, turnusy rehabilitacyjne i rehabilitację stacjonarną chorych dzieci, na opiekę, operacje i wszelkiego rodzaju pomoc medyczną. Tym co odróżnia Fundację od innych jest fakt, że otacza ona opieką całe rodziny i pomaga im kompleksowo w sposób ciągły. Fundację wspiera ogromna rzesza polskich prawników i wiele firm.

Laureaci Gali Manager Award 2017

Partnerami Gali Manager Award 2017 byli:
Klinika Witwicki, Café Zamek, Wina Mołdawii, FM Logistic, Grupa Spektra, mKwardrat, Tallulah Hair&Beauty, Need IT, Manager Business Hub, Inwestycje.pl