Mazury hitem lata – podsumowanie wakacji w Hotelu Mikołajki*****

Hotel Mikołajki*****

Tegoroczny sezon wakacyjny należał do Hotelu Mikołajki. Podobnie jak w zeszłym roku, goście licznie dopisali, co przełożyło się na niemal pełne obłożenie Hotelu. To wyjątkowe miejsce położone na Ptasiej Wyspie w okresie od początku lipca do końca sierpnia odwiedziło 3550 Gości. Zielone Płuca Polski przyciągają turystów nie tylko z kraju, ale również i tych zza granicy, którzy stanowili 15% spośród wszystkich odwiedzających. Coraz więcej gości ceni sobie polski luksus, więc na urlop wybierają piękne miejsca, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających.

Pracownicy Hotelu Mikołajki***** doskonale znają potrzeby swoich gości. W sezonie wakacyjnym, gdy na Mazurach zaczynają się pojawiać turyści poszukujący ciszy, spokoju i kontaktu z naturą, każdy znajdzie coś dla siebie. Hotel obok Gości z Polski odwiedza wówczas najwięcej Niemców, Duńczyków, Belgów, Amerykanów, Gości z Izraela a także naszych wschodnich sąsiadów głównie Litwinów.

– W sezonie letnim liczba gości widocznie wzrasta, co oczywiście wiąże się z niezwykłą atmosferą w hotelu oraz pięknym widokiem za oknem. Naszym zadaniem jest natomiast zapewnienie im wszystkim tego, na czym im najbardziej zależy – miłych wspomnień z wakacji. Szczególną popularnością w tym sezonie cieszą się pobyty weekendowe, przeważnie preferowane przez pary i młode małżeństwa. Wielu gości preferuje również pobyty całotygodniowe, by w pełni móc skorzystać z możliwie jak największej ilości atrakcji, które dla nich przygotowaliśmyopowiada Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki*****

To właśnie unikalne atrakcje na najwyższym poziomie są tym, co sprawia, że Hotel Mikołajki***** jest tak wyjątkowy. Mazury słusznie aspirują do miana „żeglarskiej stolicy Polski”,-w końcu nie jest to domena typowo morska, warto więc zajrzeć na Ptasią Wyspę i tamtejszą przystań, gdyż posiada ona aż 66 miejsc cumowniczych. Ponadto Hotel dba o to, by Gościom nie zabrakło okazji do żeglugi. Szczególnym uznaniem wśród Gości Hotelu cieszy się rejs luksusowym jachtem motorowym Meridan 391, jedyna taka okazja w okolicy. Amatorzy jazdy po dzikich, leśnych zakątkach czy malowniczymi uliczkami naszego miasteczka mają do dyspozycji w hotelowej flocie nowe, komfortowe rowery marki Kross.

Goście Hotelu Mikołajki***** bardzo chętnie udają się na wycieczki po bezdrożach Mazur, podziwiając bogatą faunę i florę okolicy. Popularnym miejscem pieszych wędrówek są m.in. szlaki prowadzące przez Puszczę Piską. Do spacerów zachęca bezpośrednia bliskość natury – w puszczy można spotkać dziko żyjące łosie, sarny czy nawet rysie. Niesłabnącą popularnością cieszy się również Wilczy Szaniec – jedna z głównych kwater Hitlera podczas drugiej wojny światowej. Szczególnie popularną atrakcją wśród turystów zagranicznych są wycieczki z Mazury Air Travel – czyli trasy objazdowe, organizowane między innymi przez Hotel Mikołajki***** ukazujące walory krajobrazowe, kulturowe oraz historyczne Warmii i Mazur.

– Dla tych, którzy pragną odnowy biologicznej największą atrakcją jest nasze SPA. Cenią je zwłaszcza goście przyjeżdzający na weekend. Wiele kobiet decyduje się na dwudniowy pakiet Intensywna Regeneracja, mężczyźni zaś wybierają specjalnie przystosowaną serię zabiegów łącznie z cedrowym peelingiem i energetyzującym masażem. Tutejszy klimat działa kojąco na nerwy, a bliskość natury napełnia pozytywną energią. To najważniejsze czynniki wspomagające naszą odnowę biologicznądodaje Ireneusz Czerski.

Mazury są więc istną oazą relaksu. Szeroki wachlarz zabiegów regenerujących zapewnia między innymi Instytut SPA&wellness Decus Aquae. Ponad 60 zabiegów z zakresu odnowy biologicznej, mających swe korzenie w najdalszych zakątkach świata, zdecydowanie robi wrażenie. Niewątpliwy wpływ na wysokie obłożenie Hotelu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, ma ekskluzywna łaźnia oraz kompleks jacuzzi i saun w malowniczym sąsiedztwie Jeziora Mikołajskiego.

Te wszystkie atrakcje sprawiają, że każdy pobyt w Hotelu Mikołajki***** jest niesamowitym przeżyciem. Nie tylko w wakacje – w sezonie zimowym w Mikołajkach dodatkowo na Gości czekają chociażby stok narciarski czy żeglarstwo lodowe. Do zimy jeszcze trochę czasu, kalendarzowe lato – póki co – trwa w najlepsze, zwłaszcza, że na Mazurach sezon letni kończy się dopiero we wrześniu.