Zmieniaj świat ze Schneider Electric

Rusza 9. edycja konkursu „Go Green in the City 2019”. Schneider Electric zaprasza studentów kierunków inżynieryjnych i ekonomicznych z całego świata do konkursu „Go Green in the City”, którego celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią tworzenie bardziej inteligentnych, efektywnych energetycznie miast, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju.

W 2018 roku w rywalizacji uczestniczyło ponad 24 000 młodych pomysłodawców z ponad 3 000 uniwersytetów w 163 krajach. Tegoroczna edycja konkursu „Go Green in the City” wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie z uwagi na nowe kategorie tematyczne. Studenci mogą zgłaszać swoje innowacyjne pomysły w kategoriach: Budynki przyszłości, Rośliny przyszłości, Sieci przyszłości oraz Zrównoważony rozwój i dostęp do energii.

Każda drużyna musi składać się z dwóch studentów akredytowanego kierunku z zakresu ekonomii, inżynierii, fizyki, informatyki, matematyki lub innych ścisłych kierunków. W trakcie konkursu obie osoby muszą być z tego samego kraju lub regionu, w zespole musi być przynajmniej jedna kobieta. Zgłoszenia można składać do 25 maja 2019 roku.

Nagrody dla uczestników są atrakcyjne – to nie tylko szansa na realny wpływ na cyfrową gospodarkę, ale również możliwość uczestnictwa w Globalnym Szczycie Innowacji Schneider Electric 2019.

To dwudniowe wydarzenie odbędzie się 2-3 października 2019 w Barcelonie.

Więcej informacji można znaleźć na następujących stronach: gogreeninthecity.se.com, www.facebook.com/GoGreenintheCity

Opr: DD