Zmiany w zarządzie Audi Sport GmbH

Z dniem 1 maja 2019 roku, Oliver Hoffmann i Julius Seebach przejmują funkcje zarządcze spółki-córki AUDI AG – Audi Sport GmbH. Jej dotychczasowy dyrektor zarządzający Michael-Julius Renz, przeszedł w tym dniu na emeryturę. Oliver Hoffmann, szef działu techniki sportowej, jest członkiem zarządu spółki już od czerwca 2018 r. Z dniem 1 maja obejmuje dodatkowo zarządzanie działem rozwoju Audi w Neckarsulm. Julius Seebach odpowiedzialny będzie w nowym zarządzie za działania handlowe.

Julius Seebach został powołany na członka zarządu Audi Sport GmbH z dniem
1 maja br. Seebach w Audi pracuje od roku 2015. Na początku, w dziale rozwoju technicznego, odpowiedzialny był za strategię i kontrolę układów napędowych.
W roku 2017 z sukcesem wprowadził system zarządzania modelowego w Audi Sport i od tego czasu odpowiedzialny jest za serie modelowe RS 4/RS 5 i RS 6/RS 7 Sportback. Wcześniej, ten inżynier przemysłowy i absolwent studiów MBA pracował w Porsche, gdzie zaangażowany był w różne projekty związane z serią modelową Panamera oraz pracował nad rozwojem napędów.

Również z dniem 1 maja, Oliver Hoffmann objął w Grupie Audi dwa stanowiska: szefa rozwoju technicznego w fabryce w Neckarsulm oraz dyrektora zarządzającego Audi Sport GmbH.

„Transformacja oznacza stawanie się jeszcze bardziej efektywnym i innowacyjnym” – podkreśla Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. „Oddając dwa stanowiska w ręce jednego, doświadczonego eksperta jakim jest Oliver Hoffmann, wzmacniamy fabrykę  w Neckasulm jako miejsce opracowywania nowoczesnych rozwiązań technicznych, zabezpieczając w ten sposób jej przyszłą opłacalność.” Hoffmann był wcześniej odpowiedzialny m.in. za zarządzanie jakością w firmie Automobili Lamborghini i w fabryce Audi w węgierskim Győr oraz za rozwój techniczny wysoko wydajnych silników V10 montowanych w Audi R8.

Obecny dyrektor zarządzający Michael-Julius Renz opuszcza firmę w związku  z osiągnięciem wieku emerytalnego. Wraz ze swym międzynarodowym doświadczeniem, Renz wniósł znaczący wkład w rozwój AUDI AG oraz marki Audi Sport. Absolwent wydziału administracji, przez ostatnich 25 lat zajmował w AUDI AG wiele różnych stanowisk managerskich. Audi gorąco dziękuje mu za jego oddaną  i pełną sukcesów pracę. Renz, zanim w roku 2018 został dyrektorem zarządzającym Audi Sport, był prezesem Audi Sales Division China, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż i stałą obecność marki Audi na jednym z najważniejszych dla niej rynków. Wcześniej był też m.in. szefem sprzedaży na Europę oraz centralnego marketingu marki Audi.

źródło: Audi