Zmiana w T-Mobile Polska

Nowy prezes T-Mobile Polska, operatora sieci komórkowej, Andreas Maierhofer to manager z wieloletnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym i informatycznym. Już w 1987 roku rozpoczął pracę w grupie Telekom Austria i stopniowo wspinał się po managerskiej drabinie. Niecałe 10 lat później został najpierw dyrektorem departamentu rozliczeń, a kilka lat później dyrektorem pionu usług detalicznych w Mobilkom Austria. Pracował jako Chief Operating Officer w Si.mobil Slovenia, gdzie doszedł do pozycji prezesa. Był też prezesem w spółce Mobitel EAD w Bułgarii, skąd wskoczył na fotel prezesa T-Mobile w Polsce.

Z firmy odszedł Adam Sawicki, który kierował spółką od czerwca 2015 roku. Wcześniej był dyrektorem generalnym i prezesem Netii i prezesem firmy GTS Central Europe (wchłoniętej właśnie przez T-Mobile). Zdobywał doświadczenie w spółkach grupy Telia (później TeliaSonera) w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. W Szwecji stawiał pierwsze kroki w biznesie w firmie Telia Swedtel.

T-Mobile Polska zatrudnia ok. 4 tys. pracowników, pokrywa zasięgiem LTE ponad 99 proc. powierzchni kraju, rozbudowuje sieć LTE na częstotliwościach 800 MHz. Koncern T-Mobile zatrudnia w 50 krajach na świecie niemal 220 tysięcy ludzi i obsługuje ponad 200 mln klientów. Firma należy do grupy Deutsche Telekom. W roku finansowym 2016 koncern wygenerował 73,1 mld euro przychodów. W Polsce operator działa od 1995 r., początkowo jako Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era.

fot.: Archiwum