Zdrojowa umacnia swoja pozycje w Swinoujsciu

Baltic Park Fort to stylowy projekt nawiązujący do klasycznej architektury cesarskich kurortów nadmorskich. Położony miedzy plaza a główna nadmorska promenada kompleks apartamentowców zostanie otwarty latem 2018.

Kołobrzeska grupa Zdrojowa rozpoczęła komercjalizacje jednostek condo w Baltic Park Fort. W budynkach zaprojektowano apartamenty od 37 do 45 m kw., których ceny zaczynają się od 13 900 zł netto/m kw., a sięgają 25 100 zł netto/m kw. W sprzedaży są jeszcze 2 ostanie apartamenty dwupoziomowe z tarasem na dachu z prywatnym jacuzzi, za które trzeba zapłacić 1,1 mln zł netto. Zawierając długoterminowa umowę najmu, właściciel partycypuje w podziale przychodów z wynajmu nawet 50/50, z realna możliwością uzyskania rentowności na poziomie nawet 7%. – Widzimy w Świnoujściu duży potencjał, a nasz kompleks wraz z Radisson Blu Resort już stał się duma kurortu. Właściciele nieruchomości w Baltic Park Fort będą korzystać z wszystkich atrakcji. Aby ułatwić im do nich dostęp planujemy bezpośrednie przejście podziemne do aquaparku i restauracji hotelowych – podsumowuje Jan Wróblewski, współwłaściciel i współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels. Realizacje kolejnego etapu największego centrum wypoczynku i rozrywki – Baltic Park – Zdrojowa powierzyła renomowanemu generalnemu wykonawcy Aldesa Construcciones Polska. – Zadany standard i jakość wykończenia siedmiokondygnacyjnych budynków są bardzo wysokie, dostosowane do wymogów docelowej grupy gości, dla których przewidziano 132 apartamenty i 302 miejsc noclegowych. W szczytowym okresie prac na placu budowy znajdzie się ok. 200 pracowników – mówi Przemysław Podsiadło, Construction Department Director w Aldesa Polska. Za projekt odpowiada prestiżowa pracownia architektoniczna PPA z Warszawy, która zaplanowała w budynkach wiele rozwiązań przyjaznych środowisko.

O Zdrojowa Invest & Hotels
Zdrojowa Hotels to dynamicznie rozwijajacy sie rodzinny, kołobrzeski operator obiektów hotelarskich premium realizowanych w najpiękniejszych polskich miejscowościach wypoczynkowych i tylko w najlepszych lokalizacjach. Aktualnie prowadzi 9 obiektów nad morzem i w górach, w tym najnowsze: Diune Hotel***** & Resort w Kołobrzegu oraz Baltic Park Molo Apartments w Świnoujściu. Zdrojowa odnosi sukcesy i zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. W tym wybór Marine Hotel***** & Ultra Marine na centrum pobytowe Reprezentacji Danii podczas Euro 2012, nagroda Best Hotel Award 2012-2014 (trzy lata z rzędu), a także Prot Hotel Award 2013 dla Marine Hotel*****, TopHotel Sea 2011 w Polsce oraz HolidayCheck Award 2014 i 2015 dla Sand Hotel**** i Marine Hotel*****. Otwarty w 2014 roku Boulevard Ustronie Morskie również zbiera branżowe laury: Prot Hotel Awards 2014 oraz Hotel Roku 2015 w kategorii premiera. Zdrojowa Hotels oraz Zdrojowa Invest – deweloper jej obiektów i lider second home w Polsce – tworzą holding Zdrojowa z 650-osobowa kadra. Zdrojowa jest grupa odpowiedzialna społecznie, troszcząca się o rozwój sztuki i środowisko w ramach programów: Zdrojowa Art i Zdrojowa Eco Friendly.

O Aldesa Polska
Aldesa Polska jest spółka-córka hiszpańskiej firmy budowlanej Aldesa Group, która została utworzona w Madrycie w 1969 roku. W Polsce firma rozpoczęła swoja aktywność w 2007 roku i działa na terenie całego kraju jako generalny wykonawca obiektów w sektorze przemysłowym, energii odnawialnej, budownictwie kubaturowym oraz infrastrukturze drogowej. Jest także deweloperem oraz zarządca budynku biurowego klasy A Diamante Plaza w Krakowie. Aldesa specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych dla inwestorów publicznych i prywatnych. Oferta  firmy obejmuje realizacje głównie obiektów biurowych, przemysłowych, handlowo-rozrywkowych, mieszkaniowych jak również mostów, wiaduktów, tuneli, stadionów, portów morskich i lotniczych oraz projektów w sektorze energetycznym realizowanych w technologiach węglowych, gazowych, gazowo-parowych, utylizacji odpadów i wiatrowych. Aldesa oferuje zarówno realizacje projektów w systemie generalnego wykonawstwa, jak również organizacje procesu inwestycyjnego od etapu koncepcji az po utrzymanie i serwis pogwarancyjny.