Z Wikany do Marvipolu

Robert Pydzik, od grudnia 2014 r. zasiadający w fotelu prezesa spółki deweloperskiej Wikana, zrezygnował z posady i przeszedł do konkurencji. W firmie Marvipol został dyrektorem finansowym i członkiem zarządu segmentu deweloperskiego.

Teoretycznie przejście ze szczytu zarządu na stanowisko dyrektorskie to degradacja, ale jeśli uwzględnić to, że obecna kapitalizacja Wikany to nieco ponad 30 mln zł, a Marvipolu – 530 mln zł, wówczas wszystko staje się jasne. Niezależnie od kwartalnych czy rocznych wyników Marvipol przy Wikanie pozostaje gigantem. A według władz Marvipolu pozyskanie Roberta Pydzika to wzmocnienie kadry managerskiej w segmencie deweloperskim. Tym bardziej że firma działa też w branży motoryzacyjnej i zamierza podzielić oba obszary działalności na dwie niezależne spółki. Dlatego buduje kadrę – dyrektorem finansowym segmentu motoryzacyjnego został Rafał Suchan, z przeszłością m.in. w MetLife.

Robert Pydzik oferuje doświadczenie i kompetencje zdobyte np. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Skarbu w PKO BP, członka zarządu Banku Gospodarki Żywnościowej. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, działając na własny rachunek, współpracował z wieloma spółkami w zakresie doradztwa strategicznego i transakcyjnego. W maju Marvipol Development, niepubliczna spółka zależna Marvipolu, która zajmie się działalnością deweloperskiej części holdingu, złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Część motoryzacyjna ma zmienić nazwę z Marvipol na British Automotive Holding i działać jako generalny importer spółki Jaguar Land Rover.

fot. Archiwum