Nowy szef europejskiej gałęzi koreańskiego producenta samochodów – Yong Kew Park w branży działa od ponad 30 lat. Pełnił funkcję prezesa w Kia Motors Russia.

Yong Kew Park Kia Motors

Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych, m.in. w Dongfeng Yueda Kia Motor Co. w Chinach i w Kia Motors Central w Ameryce Południowej. Pracował jako Chief Executive Coordinator w Kia Motors America, był regionalnym managerem Kia w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Europejski fotel prezesa przejął po Ho Sung Songu, który po awansie na stanowisko wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w Kia Motors przeniósł się z Frankfurtu do głównej siedziby firmy w Seulu.

Nowy prezes uważa, że Kia jest najdynamiczniej rozwijającą się marką i notuje regularne wzrosty sprzedaży od wielu lat, zamierza też dążyć do jeszcze większej ekspansji marki na europejskim rynku.

Pod koniec września sprzedaż pojazdów marki Kia osiągnęła w Europie poziom niemal 365 tys. sztuk, o 8,1 proc. więcej niż w tym okresie w roku 2016. W Polsce ze sprzedażą 17 150 egzemplarzy samochodów firma odnotowała wzrost o 14 proc.

Yong Kew Park Kia MotorsKia ma za sobą wieloletnią tradycję. Spółka powstała w maju 1944 r. i jest najstarszym producentem pojazdów silnikowych w Korei. Początkowo wytwarzała rowery i motocykle. Później, jako część globalnej grupy Hyundai-Kia Automotive Group, stała się piątym największym producentem samochodów na świecie.

Produkuje ponad 3 mln pojazdów rocznie, ma 14 zakładów produkcyjnych i montowni w pięciu krajach świata.

Kia Polska: http://www.kia.com/pl