Warta ok. 500 mln zł współpraca przedsiębiorstw takich jak Zakłady H. Cegielskiego i PKP Intercity ma zaowocować zapewnieniem Polakom możliwości podróżowania w komfortowych warunkach nowoczesnymi pociągami.

Współpraca przedsiębiorstw warta miliony

PKP Intercity inwestują w coraz większe zainteresowanie Polaków podróżami kolejowymi – niebawem firma otrzyma 55 nowych wagonów. Zlecenie zrealizują Zakłady H. Cegielskiego. Wartość inwestycji to prawie 500 mln zł, ale może być wyższa i wynieść 697 mln zł brutto – o ile PKP Intercity skorzysta z prawa opcji na dodatkowe 26 wagonów.

Warto przeczytać: Pociąg do kolei, niestety, opóźniony

Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej w poznańskiej Fabryce Pojazdów Szynowych podkreślił, że miał okazję zapoznać się z dorobkiem polskiej myśli technologicznej i jest przekonany, że rozwiązania zastosowane przez rodzimych inżynierów mogą konkurować z najlepszymi na świecie. Powiedział też: „Powoli odradza się polski przemysł”.

O tym, że to Zakłady H. Cegielskiego zrealizują zamówienie na dostawę nowych wagonów dla PKP Intercity, było wiadomo od listopada zeszłego roku. Wtedy Fabryka Pojazdów Szynowych została wyłoniona w przetargu – była jedyną, która ofertę złożyła. To kolejne zlecenie dla Zakładów H. Cegielskiego od PKP Intercity.

Kiedy pora na wymianę składów pamiętających czasy minionej epoki polityczno-gospodarczej, którymi codziennie tysiące Polaków dojeżdża do pracy lub szkoły?