Wspaniałe wakacje

Idealny sposób na wypoczynek? Może hotel ze SPA? Taki urlop to nie tylko oderwanie się od codzienności, ale również regeneracja sił, poprawa urody, kondycji i zdrowia

Jadąc do konkretnego hotelu na wakacje warto sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne oferuje jego otoczenie i wybrać takie, które lubimy. Może to być np. bliskość morza, szlaków górskich, leśna dzicz, spokój jeziora lub sąsiedztwo kawiarni czy klubów. Ale warto też przyjrzeć się, co takiego ma dany hotel czego brakuje konkurencji. Wakacje to czas zadbania o dobre samopoczucie, formę, zdrowie i urodę. Dlatego coraz więcej hoteli proponuje swoim gościom usługi spa & welness.

– Wszystkie nasze hotele i ośrodki mają specjalne programy zdrowotne. Pakiety obejmują programy podstawowe oferujące korzystanie ze spa, jak również kompleksowe, złożone programy skoncentrowane na relaksie, poprawie zdrowia, romantycznej atmosferze, utracie wagi, zabiegach dla urody. Możemy również stworzyć indywidualne pakiety wakacyjne – mówi Justyna Gaczorek ze SpaDreams, operatora turystycznego, który oferuje pobyty w hotelach spa. Zabiegi kosmetyczne czy rehabilitacyjne mogą być też miłym dodatkiem urlopowym, zwłaszcza w Polsce, gdzie pogoda przeważnie jest niepewna.

Wakacje inne niż wszystkie
Jeszcze do niedawna spa kojarzone było z weekendową ofertą skierowaną tylko dla kobiet – kąpielami, zabiegami ujędrniającymi i odmładzającymi, a wakacyjny pobyt w takim hotelu wydawał się być nużący. Teraz coraz częściej paniom towarzyszą mężczyźni, a także dzieci. Dlatego, aby wakacje w spa były interesujące dla całej rodziny, hotele prześcigają się w dodatkowych propozycjach. Rano zabiegi pielęgnacyjne, rower, łódka czy jazda konna, po południu możliwość poopalania się na leżaku i kąpiel w morzu lub jeziorze, a wieczorem zabiegi regenerujące. Takie rozwiązanie może być niezwykle miłą odmianą wypoczynku. Wakacyjne pakiety spa obejmują pobyty od pięciu do 14 dni i zawierają posiłki, wybrane zabiegi oraz wszystkie dostępne w hotelach atrakcje, np. basen, różnego typu sauny i jacuzzi, zajęcia sportowe i animacje dla dzieci. Coraz więcej gości dba także o swoje zdrowie i oczekuje nie tylko zabiegów, ale smacznej kuchni i możliwości aktywnego wypoczynku.

– Panie wybierają najczęściej zabiegi antycellulitowe, odmładzające i ujędrniające, a panowie masaże. Wielu z naszych gości chętnie łączy zabiegi spa z aktywnym wypoczynkiem, wiec hotele w naszym portfolio wychodzą naprzeciw ich potrzebom oferując programy fitness, czy takie zajęcia jak aqua aerobik czy nordic walking – mówi Justyna Gaczorek.

Dla każdego coś miłego
Hotele SPA Dr Irena Eris przygotowały na wakacje specjalną ofertę pod nazwą „Dłużej = Taniej”. Przez cały okres wakacyjny proponują swoim gościom wiele atrakcji – od dostępnych cały rok, jak np. Centrum SPA z kompleksem basenów, do którego przylega duży taras zewnętrzny z leżakami, po Kosmetyczny Instytut oferujący bogatą listę zabiegów pielęgnacyjnych i masaży.

– W naszych hotelach szczególnym powodzeniem cieszą się zabiegi imasaże wykonywane na całe ciało – od klasycznych, poprzez wzbogacane o różnych zapachach olejkami aromaterapeutycznymi, po zabiegi w hydrokapsułach – mówi Katarzyna Szymkiewicz z Hoteli SPA Dr Irena Eris. Przedstawiciele operatora turystycznego SpaDreams, który oferuje pobyty w wielu hotelach w Polsce, twierdzą, że najbardziej lubianym celem wakacyjnych podróży jest Morze Bałtyckie, a to dlatego, że hotele w tym regionie oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny, piękne wybrzeża i zdrowy klimat. Na przykład nie trzeba jechać daleko, aby poczuć się jak nad Morzem Martwym. W Hotelu Unitral w Mielnie, czyli nad Bałtykiem, znajduje się jedyny w Polsce SPA ze stworzonym środowiskiem o oddziaływaniu zbliżonym do naturalnego środowiska Morza Martwego.

– Mogą z niego korzystać również urlopowicze, którzy zdecydują się na jedną z trzech specjalnych ofert: „Mama i ja na wakacjach”, „Rodzinne lato SPA” oraz „Ty i ja w SPA”. Dostępne są dla nich również np. zajęcia z aqua aerobicu, seanse w grocie solnej oraz inne zabiegi SPA, rehabilitacyjne i odnowy biologicznej – wylicza Anna Ledochowicz z Hotelu Unitral w Mielnie.


Program specjalny
Z myślą o pobytach rodzinnych hotele przygotowują specjalne programy animacyjne dla pociech swoich gości. Hotele są też coraz lepiej przygotowane na przyjęcie rodzin z małymi dziećmi i proponują wiele udogodnień, jak np. małe łóżeczko, dodatkowy kocyk i poduszki, mały szlafrok, specjalne menu dla dzieci, krzesełko dla malucha, kącik zabaw w restauracji. Hotel Klimek SPA w górach Beskidu poszedł nawet dalej proponując opiekę nad czworonogami swoich gości – spacery, drobne zabiegi pielęgnacyjne i opiekę zdrowotną. W mazurskim Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na terenie kompleksu hotelowego znajduje się stajnia, więc dzieci mogą codziennie korzystać z przejażdżek na kucykach, a starsze uczyć się samodzielnie jazdy konnej. Hotel Unitral w każdym tygodniu tegorocznych wakacji odwiedzą artyści ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami. Będzie salsa, porady jak ćwiczyć i gotować by żyć zdrowo, a także przedstawienia teatralne. Organizatorzy pobytów wakacyjnych w hotelach wypełniają czas rodzicom i dzieciom tak, aby wakacje te dobrze wspominały całe rodziny.