Worldline Polska wprowadza Pakiet Antykryzysowy dla swoich Klientów

Pandemia koronawirusa wpływa na każdą z branż, powodując w różnym stopniu spowolnienie działalności, a niejednokrotnie jej paraliż. Niemniej jednak kluczowe jest podtrzymywanie funkcjonowania biznesów, szczególnie tych najmniejszych, za którymi nie stoją duże grupy kapitałowe. Wszystko po to, aby z jak najmniejszymi stratami wyjść z tej sytuacji kryzysowej.

Ważna jest tu również współpraca i chęć wzajemnej pomocy. Dlatego też Worldline Polska, wcześniej SIX Payment Services, lider europejskiego rynku usług płatniczych i obsługi transakcji wprowadził Pakiet Antykryzysowy dla swoich Klientów, zawierający ulgi finansowe, jak i wsparcie w obszarze sprzętu płatniczego. Pomoc Worldline Polska jest dedykowana małym, średnim i mikro przedsiębiorcom.

Dwa filary pomoce Worldline Polska

 – Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych Klientów zostało zmuszonych do wstrzymania swojej działalności lub ich przychody uległy znaczącym spadkom. Chcąc pomóc im przetrwać ten czas próby, a jednocześnie zapewnić naszemu rynkowi kontynuację, wprowadzamy Pakiet Antykryzysowy z kilkoma wariantami wsparcia. Warto przy tym pamiętać, że dzisiaj płatności elektroniczne, to najbezpieczniejsze – finansowo i zdrowotnie – formy płatności, dlatego zależy nam na tym, aby jak najlepiej, najszerzej i najsprawniej funkcjonowały. Dobro naszych Klientów jest naszym wspólnym celem – mówi Artur Żymańczyk, Country Manager Poland w Worldline / SIX Payment Services.

Pakiet Antykryzysowy zaproponowany przedsiębiorcom przez Worldline / SIX Payment Services składa się z II filarów. Pierwszy z nich, obejmuje wsparcie finansowe poprzez możliwość przesunięcia o 2 miesiące opłat za dzierżawę terminala. Ta forma pomocy skierowana jest do małych, średnich i mikroprzedsiębiorców, których przychody diametralnie zmalały lub musieli wstrzymać swoją działalność, a tym samym nie uzyskują przychodów. W tych przypadkach, zostanie przesunięty w czasie – na razie o 2 miesiące – termin opłat za dzierżawę sprzętu oraz prowizji za rozliczenie ewentualnych transakcji. Pomoc tę Worldline kieruje do tych przedsiębiorców, którym radykalnie spadła przychodowość, a jednocześnie nie mogą liczyć na pomoc ze strony dużych grup – spółek-matek. W sytuacjach wymagających indywidualnego podejścia, Worldline na bieżąco będzie reagować na potrzeby swoich klientów.

Drugim filarem Pakietu Antykryzysowego jest wsparcie w dalszym prowadzeniu działalności pomimo pandemii, obejmujące możliwość nieodpłatnego skorzystania z produktu Saferpay do przyjmowania płatności na odległość lub/oraz terminali mobilnych do przyjmowania płatności przy realizacji dostaw.

 – Saferpay to kompleksowe rozwiązanie płatnicze Worldline / SIX Payment Services do łatwego i bezpiecznego płacenia na odległość w przypadku, gdy przedsiębiorca nie posiada sklepu internetowego. Prawdziwą wartością lokalnych biznesów są ich klienci, których nadal będą mogli obsługiwać, dostarczając towar wprost pod drzwi. Przed dostawą pracownik sklepu wyśle link do płatności zdalnej za pomocą e-mail lub sms, a klient w bezpieczny sposób zapłaci. To zaledwie kilka kliknięć  – dodaje Artur Żymańczyk.

Natomiast przedsiębiorcy, którzy do tej pory korzystali wyłącznie ze stacjonarnych terminali płatniczych, mogą otrzymać mobilne urządzenia płatnicze, które pozwolą im lub ułatwią dalsze prowadzenie działalności, pomimo panującej pandemii i licznych ograniczeń w kontaktach z ludźmi. Terminale mobilne, będą przez dwa miesiące dzierżawione nieodpłatnie.

Fundacja Polska Bezgotówkowa również wyciąga pomocną dłoń

Niezależnie od Pakietu Antykryzysowego Worldline / SIX Payment Services, dla Klientów, będących uczestnikami Programu Polska Bezgotówkowa, Fundacja Polska Bezgotówkowa wydłużyła okres bezpłatnego korzystania z terminali płatniczych. To wsparcie dla detalistów, małych i mikro przedsiębiorców w Polsce, którym w marcu, kwietniu lub maju kończy się 12-miesięczny okres bezpłatnego korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Pomoc będzie polegać na przedłużeniu pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart do końca czerwca 2020 r.

 – Wszystkie podejmowane przez nas działania pomocowe mają na celu zminimalizowanie negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Zdajemy sobie sprawę, że konsekwencje odczuje cały rynek. Ważne jest jednak to, abyśmy solidarnie wspierali się i podejmowali działania, mające na celu ochronę całego rynku. Drobnymi krokami możemy wiele zdziałać i wpłynąć na kondycję i przyszły kształt rynku, który na pewno nie będzie taki sam, jak przed obecnie trwającym kryzysem – podsumowuje Artur Żymańczyk.