Wielka trójka OMEGI

W roku 1957 wszystko wydawało się możliwe. Ostatnie badania na jednym z brytyjskich uniwersytetów dowiodły, że był to rok postrzegany jako najszczęśliwszy w XX stuleciu. Z pewnością dotyczyło to również marki Omega

Właśnie w 1957 r. firma zaprezentowała trzy modele stworzone z myślą o profesjonalistach. Wszystkie trzy stały się absolutnymi klasykami zegarmistrzostwa: niezbędny towarzysz głębokich nurkowań Seamaster 300, czasomierz każdego technika Railmaster oraz chronograf dla miłośnika rywalizacji Speedmaster.

Zastosowana przez firmę tomografia – unikalna technologia skanowania rentgenowskiego – dostarczyła jej precyzyjnych danych na podstawie 3 tys. zdjęć próbki. Po zakończeniu skanowania program komputerowy złączył zwielokrotnione obrazy w jeden model 3D, który umożliwia dokładne pomiary z zewnątrz, od wewnątrz i to pod każdym kątem. Te bezcenne krzyżowe dane posłużyły jako wzorzec do  projektów nowych zegarków, które, choć odświeżone według standardów XXI w., zachowały prawdziwego ducha rocznika ’57.

Wszystkie trzy zegarki zamknięto w kopertach ze stali szlachetnej o polerowanej i szczotkowanej powierzchni z czarną tarczą „tropical”, z indeksami w stylu vintage wypełnionymi substancją Super-LumiNova. Bransoleta ze stali szlachetnej ma wzmocnioną konstrukcję i poprawioną estetykę. Zapięcie zdobi logo Omega w stylu retro. Ukłon w stronę bogatej przeszłości stanowią także pozostałe logotypy i oznaczenia na zegarkach – każdy w subtelnie innym stylu. To nawiązanie do lat 50., gdy różni dostawcy na swój sposób interpretowali logo marki Omega. Każdy zegarek powstał w edycji limitowanej 1957 egzemplarzy i został umieszczony w czerwonym pudełku z materiałową wyściółką, z dwoma wymiennymi paskami, ze skóry i w stylu NATO, oraz z narzędziem do ich wymiany. Dla miłośników marki, którzy nie będą potrafili wybrać tylko jednej z reedycji klasyków z 1957 r., Omega przygotowała możliwość zakupu wszystkich trzech modeli. W pudełku wykonanym z dębu zasadzonego w szwajcarskich górach w 1898 r. (dokładnie tym samym, w którym Omega przeniosła się do Biel/Bienne) kryje się kolekcja Trilogy. Po otwarciu pokrywki ozdobionej grawerunkiem konika morskiego można zobaczyć wszystkie trzy modele na materiałowej wyściółce. W pudełku znajduje się także rulon, w którym umieszczono trzy paski skórzane i trzy NATO oraz narzędzie do ich wymiany. Specjalne pudełko z kolekcją Trilogy jest dostępne tylko w 557 egzemplarzach.