Warsaw Spire dostaje nagrodę w Czechach

Warsaw Spire, ulica Wronia 31 oraz Plac Europejski

Flagowy budynek firmy Ghelamco Poland, został nagrodzony w prestiżowym czeskim konkursie Stavba Roku. Warszawski wieżowiec otrzymał statuetkę w kategorii Zagraniczny Budynek Roku. Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa pod patronatem czeskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu.

To kolejne wyróżnienie Warsaw Spire poza granicami Polski. Tym razem wieżowiec Ghelamco został nagrodzony w prestiżowym czeskim konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa. Warszawski drapacz chmur zwyciężył w kategorii Zagraniczny Budynek Roku.

– Cieszymy się, że nowoczesna architektura Warsaw Spire i zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania zostały docenione przez czeską branżę architektoniczno-budowlaną – powiedział Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. – To nie pierwszy raz, kiedy Warsaw Spire jest wyróżniany w zagranicznym konkursie, pozycjonując nasz projekt w światowej czołówce budynków biurowych.

Warsaw Spire to najwyższy i największy kompleks biurowy w Polsce (220 m wysokości, 109 000 m kw. powierzchni biurowej). Integralną częścią projektu jest plac Europejski – przestrzeń publiczna zaprojektowana z myślą o mieszkańcach miasta, która powstała na prywatnej działce dewelopera. Warsaw Spire jest też przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego – już ponad 95% jego powierzchni jest wynajęte.

Stavba Roku to najbardziej prestiżowy konkurs architektoniczno-budowlany
w Republice Czeskiej, organizowany od 25 lat. Co roku zgłaszanych jest nawet 70 inwestycji, które rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach: Budynek Roku i Zagraniczny Budynek Roku. Patronat nad konkursem objęło czeskie Ministerstwa Przemysłu i Handlu.