WakeGP Mikołajki 2018 już za nami

WakeGP 2018 na plaży przy Hotelu Mikołajki Conference&Spa na Ptasiej Wyspie już za nami i jak zwykle pozostał niedosyt, bo moglibyśmy oglądać riderów non stop. Tym bardziej, że wszystkie tricki mogliśmy podziwiać z bliska dzięki przekazowi live z motorówki poprzedzającej zawodnika.

Zawody wakesurfowe na WakeGP nieśmiało zadebiutowały w 2015 roku przy okazji rywalizacji wakeboardowej. Wtedy mało kto słyszał o tym szalonym sporcie. Od dwóch lat cała energia skupia się już wyłącznie na nowej zajawce – surfowaniu na falach generowanych przez łodzie MasterCraft. I widzimy, że wakesurf powoli zajmuje miejsce wakeboardu za motorówką, a umiejętności riderów rosną z każdym eventem.

Już podczas pierwszych przejazdów zawodników widać było lepsze czucie desek, większą swobodę we wjeżdżaniu na falę i szerszą gamę tricków o wyższym stopniu trudności. 360-tki wchodziły prawie za każdym razem, a Tomek Frant niemal dokręcił 720! Pełna gama tricków skim style tego zawodnika i innej reprezentantki tej techniki, Jany Vlcek, świetnie kontrastowała z wyczynami reprezentantów surf style – Olka Lange, którego najpiękniejszy air daliśmy radę uchwycić na zdjęciu, oraz Kuby Kuzi – surfera ze Śląska, który dopiero kilka tygodni temu pierwszy raz spróbował wakesurfa. To na niego będą zwrócone oczy kolegów z fali, bo młody zawodnik już po trzeciej sesji na MasterCraftach świetnie się zaadaptował i podgryza konkurentów, a oni recenzują go z pełnym uznaniem.

Podczas zawodów mogliśmy obserwować całą masę konkretnych tricków: frontside i backside shove it, super ollie, laybacki, switche, power turny, snapy. Z każdą kolejną edycją WakeGP poziom zaawansowania zawodników zauważalny jest nawet przez tych, którzy z fal kojarzą jedynie falę na włosach. Tym bardziej nie możemy doczekać się kolejnego WakeGP w Bydgoszczy 4 sierpnia!

Finałowa klasyfikacja zawodów WakeGP 2018 w Mikołajkach

Kobiety:
1. Jana Vlcek (Czechy)
2. Dominika Vojtikova (Czechy)
3. Dominika Frant (Polska)

Mężczyźni:
1. Tomek Frant (Polska)
2. Martin Vlcek (Czechy)
3. Aleksander Lange (Polska)

Juniorzy:
1. Filip Vlcek (Czechy)
2. Leon Frant (Polska)
3. Iwo Frant (Polska)

Nocny pokaz wakesurfa w wykonaniu Kuby Kuzi był dopełnieniem zawodów, a całość zamknął Kuba Zieliński z Robson Team. Tryskająca spod flyboardu woda, ukazała ukryte na niebie laserowe napisy. Tym samym część na wodzie dobiegła wtedy końca.

Na lądzie podczas całych zawodów działo się równie dużo! Tam rolę sternika pełniło Prosto Label. Didżeje ze Spinlab DJ School uczyli chętnych scratchowania. Można więc było bezkarnie porysować winyle, a Anna YouYa Jujka poprowadziła warsztaty taneczne. Chcący poczuć namiastkę wakesurfa, mógli zmierzyć się z długim torem do skimboardu. Z kolei ciarki na całym ciele wywołała swoim głosem Martina M. dając wspaniały koncert po zachodzie słońca.

Świetny poziom zawodów to piękny początek sezonu WakeGP i dobry prognostyk na kolejne edycje: 4 sierpnia w Bydgoszczy i 25 sierpnia nad Zalewem Zegrzyńskim. Żeby nie ominąć żadnych aktualności z kolejnymi etapami, najlepiej obserwować profil
https://www.facebook.com/WakeGPPoland/