Wake GP w Bydgoszczy – emocje do końca

Rewelacyjna pogoda, wspaniała sceneria i świetna atmosfera – tak najtrafniej można podsumować WakeGP, które w miniony weekend rozegrano na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Od strony sportowej, zawodnicy znów wykazali się niesamowitymi umiejętnościami. Choć, ze względu na specyfikę akwenu, trasa przejazdu była krótsza niż zwykle, to pod kątem widowiskowości nie ustępowała niczym zawodom rozgrywanym na większych „arenach”. Czasy przejazdów, zbliżone były do tych w amerykańskich zawodach, a kameralność zakola Brdy pozwoliła kibicom niemal dotknąć zawodników. Skrócone, ale mocno intensywne rundy, pokazały kwintesencję tego sportu – riderzy momentalnie po wyjściu z wody, musieli przejść do prezentacji trików. Publiczność zgromadzona na brzegu reagowała bardzo żywiołowo, a szczególne owacje dostali juniorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę.

Wśród pań znów dominowała Czeszka, Jana Vlcek, której udało się dokręcić 720, a także 180 w obie strony. Wśród mężczyzn królował Tomek Frant, który przyzwyczaił nas już do bardzo wysokiego poziomu swoich przejazdów. Inni riderzy świetnie adaptowali się do formuły krótszych przejazdów i walczyli o punktację już od pierwszych sekund po puszczeniu liny.

Bydgoszcz przyjęła nas bardzo gościnnie, a kibice zachwyceni przejazdami riderów odwdzięczali się głośnymi brawami, jękami przejęcia podczas upadków oraz okrzykami zachwytu, gdy zawodnicy wzbijali się nad falę dokręcając swoje triki.

Tradycyjnie nie zabrakło nocnego przejazdu. Aleksander Lange to etatowy specjalista od wieczornego show. Na desce wyposażonej w oświetlenie LED, za rozświetloną łodzią MasterCraft, ujarzmiał  Brdę, z Operą Novą w tle. Niebo przecinały pioruny, które stworzyły epicki klimat na zamknięcie wieczoru na wodzie.

Na lądzie imprezę rozkręcali DJ VAZEE i DJ KEBS. Wcześniej, jak zwykle, swoim wokalem zaczarowała nas Martina M. Niesamowita skala jej głosu może zawstydzić niejedną divę. Wielu uczestników skorzystało również z warsztatów didżejskich i tanecznych. Ostatnie Wake GP, na zamknięcie sezonu, w hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się już 25 sierpnia. Wpiszcie tę datę w kalendarzu i rozgrzejcie biodra, bo to będzie wielkie wydarzenie!

Oto lista zwycięzców WakeGP Bydgoszcz 2018:

Kategoria Junior:
1. Filip Vlcek
2. Leon Frant
3. Iwo Frant

Kategoria Women:
1. Jana Vlcek
2. Majka Śmietana
3. Magda Rzepecka

Kategoria Men:
1. Tomek Frant
2. Martin Vlcek
3. Peter Solomcik