VIII edycja konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo”

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a jej organizatorem był Executive Club

Konferencję zaszczycili swoją obecnością m.in.: Jerzy Szmit – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, który uroczyście ją zainaugurował, Krzysztof Kondraciuk z GDDKiA oraz Dariusz Blocher – Prezes Zarządu Budimex S.A.

Głównym tematem pierwszego panelu były kwestie związane z zamówieniami publicznymi. Podczas kolejnej części spotkania skupiono się na kwestii dotyczącej dróg, w szczególności tych inwestycji, które zostały już ukończone. Stołeczna infrastruktura była osią debaty w trzecim panelu.

Z kolei ostatnia część konferencji poświęcona była budownictwu.Moderator zaproponował debatę nad sytuacją polskiego mieszkalnictwa – choć jesteśmy w czołówce pod względem ceny i liczby budowanych mieszkań, to trudno postawić prognozy na dalsze lata biorąc pod uwagę niewiadomą liczbę ludności. Paneliści podkreślali konieczność wdrażania innowacji oraz aktywności na polskim rynku wewnętrznym w obliczu rosnącej świadomości przedsiębiorców.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, uroczyście zainaugurowana wystąpieniem Włodzimierza Szymczaka – byłego Prezesa Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa 2014-2016.

Laureci „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa

Lider Innowacji Roku – Strabag Sp. z o.o. i Unibep S.A.

Lider Odpowiedzialności Społecznej – LafargeHolcim

Podmiot Wspierający Roku – Euler Hermes S.A.

Doradca Roku – Deloitte i Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Inwestycja Roku – Metrostav Spółka Akcyjna Oddział w Polsce (Wykonawca), Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Inwestor) za rozbudowę mostu Gen. Stefana Grota Roweckiego w Warszawie

Efektywność w Zarządzaniu – Budimex SA

Top Executive  Roku – Jerzy Lejk – Prezes Zarządu Metra Warszawskiego Sp. z o.o.

Osobowość Roku – Marek Stefański – Przewodniczący Rady Nadzorczej IDS-BUD S.A.

Nagroda Specjalna – Obiekt Roku – Projekt Nowa Łódź Fabryczna zbudowany na zlecenie PKP PLK i Miasto Łódź