Veeam Software i Integrated Solutions pomagają przedsiębiorstwom

ManagerOnline

Veeam Software – dostawca rozwiązań, które zapewniają dostępność na potrzeby nowoczesnego centrum danych – umożliwia swoim klientom odzyskiwanie danych z kopii zapasowych w chmurze. Dzięki współpracy z Integrated Solutions, spółką należącą do Orange Polska, klienci nie muszą się już obawiać, że ich wrażliwe dane będą przechowywane poza granicami kraju. Ponadto organizacje uzyskują wymierne oszczędności, które wynikają z wyeliminowania konieczności budowy i utrzymania własnej infrastruktury do backupu.

Jako Veeam Cloud Provider (VCP) Integrated Solutions oferuje możliwość tworzenia kopii zapasowych w zewnętrznej lokalizacji dzięki wykorzystaniu Veeam Cloud Connect – funkcji będącej integralną częścią pakietu Veeam Availability Suite. Klienci końcowi mogą zatem szybko i bezpiecznie przesyłać swoje kopie do centrum przetwarzania danych Orange. W razie awarii całe maszyny wirtualne, pliki maszyn, dyski twarde maszyn oraz pliki systemu operacyjnego można przywrócić z chmury zaledwie kilkoma kliknięciami.

– Środowisko zlokalizowane w zarządzanym przez Orange Polska data center zostało zaprojektowane w sposób gwarantujący najwyższą dostępność danych – powiedział Artur Matzka, dyrektor działu infrastruktury IT w Integrated Solutions. – Rozszerzając naszą ofertę o Veeam Cloud Connect, tworzenie i przywracanie kopii zapasowych z chmury staje się łatwe jak nigdy wcześniej. Zachęcamy naszych klientów do przekonania się o zaletach Veeam Cloud Connect – w pełni zintegrowanej, szybkiej i bezpiecznej metodzie tworzenia i przywracania kopii zapasowych z chmury.

– Aby zapewnić pełną dostępność aplikacji i usług, działy IT powinny stosować zasadę 3-2-1: trzy kopie danych, na dwóch różnych urządzeniach lub nośnikach, z których jeden jest przechowywany poza siedzibą firmy – powiedział Krzysztof Rachwalski, dyrektor regionalny Veeam Software na rynkach Europy Wschodniej. – Veeam Cloud Connect umożliwia działom IT spełnienie trzeciego z tych wymogów bez potrzeby inwestowania w zewnętrzną infrastrukturę i rozwiązania administracyjne. Cieszymy się, że Integrated Solutions jako pierwszy Veeam Cloud Provider w Polsce oferują tę funkcję. Dla klientów końcowych oznacza to nowe możliwości zagwarantowania dostępności krytycznych aplikacji i wrażliwych danych.

Zarówno obecni partnerzy VCP, jak i nowi dostawcy usług mogą wykorzystać Veeam Cloud Connect, aby powiększyć grono klientów i zyskać nowe źródła przychodów. Podstawowa konfiguracja jest prosta i trwa niespełna 10 minut, a rozwiązanie obejmuje wszystkie mechanizmy infrastrukturalne i administracyjne, których potrzebuje dostawca usług, aby zaoferować klientom zewnętrzne repozytorium kopii zapasowych. Veeam umożliwia również partnerom oferowanie w pełni zarządzanych rozwiązań backupu D2D2C (disk-to-disk-to-cloud), w których kopia zapasowa jest najpierw tworzona na lokalnym dysku, zanim zostanie wysłana do chmury.

Więcej informacji o Veeam Cloud Connect i programie Veeam Cloud Provider można znaleźć na stronach www.veeam.com/pl/cloud-connect.html oraz www.veeam.com/pl/find-a-veeam-cloud-provider.html.