Ukryci czempioni

ManagerOnline

FELIETON, AUTOR: Michał H. Mrożek, prezes zarządu HSBC Bank Polska S.A.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to wydarzenie, w trakcie którego toczą się dyskusje poświęcone kwestiom o strategicznym znaczeniu dla rozwoju polskiej gospodarki.

W ubiegłym roku, za sprawą Nagrody Specjalnej dedykowanej ukrytym czempionom, dużo uwagi poświęcono polskim firmom średniej wielkości, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, a jednocześnie nie są powszechnie znane z uwagi na swoją (nieraz bardzo wąską) specjalizację. W ubiegłym roku laureatem tej nagrody była firma Sescom z Gdańska, dostawca kompleksowych usług z obszaru tzw. facility management, wspierających utrzymanie i rozwój placówek sieciowych. Spółka ta w zaledwie kilka lat od powstania przekształciła się z lokalnego przedsiębiorstwa w międzynarodowego gracza, obsługującego ponad 30 tys. placówek (m.in. sklepów, oddziałów banków, punktów gastronomicznych i stacji benzynowych) w Europie. W ścisłej czołówce kandydatów do tytułu Ukrytego Czempiona Roku znalazła się też firma SECO/WARWICK ze Świebodzina oraz Kaskat z Gorzowa Wielkopolskiego. SECO/WARWICK dostarcza urządzenia i technologie do czołowych firm w branżach lotniczej, samochodowej czy energetycznej w 70 krajach. Kaskat dostarcza produkty mleczne do odbiorców z 55 krajów.

W tym roku nagroda ta zostanie przyznana ponownie. W HSBC jesteśmy dumni, że możemy być jej partnerem. Jako instytucja finansowa specjalizująca się w obsłudze polskich firm działających na rynkach zagranicznych oraz zagranicznych inwestorów prowadzących działalność nad Wisłą, mamy przyjemność na co dzień współpracować z ukrytymi czempionami, wspierając ich dalszą ekspansję międzynarodową. Imponują ogromnym zaangażowaniem w ulepszanie oferty i dbałością o najwyższej jakości obsługę klienta na każdym etapie relacji. Dzięki temu zyskują uznanie i zaufanie najbardziej wymagających odbiorców, wśród których są czołowe globalne marki z różnych branż. Wiele osiągnęli, ale nie osiadają na laurach, idą dalej, na podbój nowych rynków.

Partnerując nagrodzie dla Ukrytego Czempiona Roku, chcemy zwrócić uwagę na tych bohaterów internacjonalizacji polskiej gospodarki, licząc, że takich firm będzie w Polsce coraz więcej. Ukryci czempioni odgrywają bowiem bardzo ważną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. W skali mikro zatrudniają członków lokalnych społeczności, niejednokrotnie będąc jednym z czołowych, o ile nie największym pracodawcą w danym regionie. W skali makro przyczyniają się do rozwoju polskiego eksportu, który napędza wzrost gospodarczy w Polsce. Dostarczając odbiorcom z różnych stron świata produkty i usługi wysokiej jakości, uczestniczą w budowaniu pozytywnego wizerunku naszego kraju w oczach międzynarodowej społeczności biznesowej.

Sławomir Halbryt, prezes zarządu Sescom SA, odbiera nagrodę Ukryty Czempion Roku w trakcie gali XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.