TUNGSRAM wraca na polski rynek z nową ofertą oświetlenia samochodowego

Tungsram jest zaliczany do czołowej trójki producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Kompleksowy asortyment firmy trafia do producentów samochodów i reflektorów samochodowych, na rynek części zamiennych i detaliczny w ponad 100 krajach.

W Polsce fabryki samochodów są zaopatrywane w żarówki marki Tungsram do reflektorów przez firmy Valeo Chrzanów, Marelli Sosnowiec jak też do lusterek wstecznych produkowanych przez Ficomirrors Poland. Dystrybucją na polskim rynku wtórnym zajmuje się główny przedstawiciel, Autolamp sp. z o.o. Polscy klienci znają też markę Tungsram dzięki produktom oświetleniowym nieprzeznaczonym do samochodów.

„Wiemy, że firma Tungsram wraz z GE jest obecna na rynkach europejskich, w tym polskim, od niemal 60 lat. Z kolei badania i rozwój oraz produkcja były realizowane bez przerwy” – mówi Davide Meinardi, główny dyrektor ds. sprzedaży produktów motoryzacyjnych Tungsrama. „Będziemy intensywnie pracować nad zwiększeniem rozpoznawalności marki Tungsram, aby mieć pewność, że nasi klienci – producenci samochodów, warsztaty, sprzedawcy detaliczni i kierowcy – wiedzą, dlaczego warto wybrać nasze produkty”.

„Zaczynamy z silnej pozycji: mamy jakość potwierdzoną nagrodami i nowoczesne zakłady produkcyjne” – kontynuuje Meinardi. „Z myślą o przyszłości inwestujemy w innowacje i rozwój nowych technologii, aby budować zaufanie klientów do marki Tungsram i ich wiarę w nasze dziedzictwo, jakość i wydajność”.

Tungsram z siedzibą w Budapeszcie (Węgry) to jedna z najstarszych marek na światowym rynku oświetleniowym. Firma powstała w 1909 roku i obecnie jest liderem w dziedzinie oświetlenia do mieszkań, obiektów handlowych i zastosowań specjalistycznych. Może się też pochwalić 60-letnim doświadczeniem w produkcji i dystrybucji żarówek samochodowych.

Wszystkie produkowane żarówki są sprawdzane w zakresie 20 parametrów na ośmiu etapach produkcji przez nowoczesne czujniki z kamerami. Każda żarówka niespełniająca surowych norm jest usuwana z linii produkcyjnej. Efektem nastawienia na jakość jest wyjątkowo niski współczynnik wadliwych żarówek (zaledwie dwie na milion) dostarczanych bezpośrednio do producentów samochodów.

Kompleksowy asortyment produktów marki Tungsram obejmuje żarówki halogenowe, lampy ksenonowe HID, żarówki miniaturowe i pomocnicze, wkłady nierozbieralne i zamienniki żarówek w technologii LED. Wszystkie linie produktów zostały dopracowane zgodnie z priorytetami użytkowników i oferują opcje zapewniające znakomite oświetlenie drogi, stylową białą barwę oraz długi okres użytkowania.

Produkty marki Tungsram są projektowane, udoskonalane i wytwarzane w Europie. Wszystkie pięć zakładów na Węgrzech posiada najwyższy certyfikat projektowania i standardów produkcji. Obecnie firma zatrudnia 4000 osób na całym świecie.

źródło: Tungsram