Gama modelowa Corolli Cross z nowym napędem hybrydowym 1.8

Corolla Cross zadebiutowała na polskim rynku w listopadzie 2022 roku i od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy zamówili już ponad 5 000 egzemplarzy. Nowy rodzinny SUV otrzymał układ hybrydowy z silnikiem 2.0 o mocy 197 KM, w konfiguracji z przednim napędem FWD oraz na wszystkie koła AWD-i. Teraz dołącza do niego drugi, jeszcze bardziej oszczędny hybrydowy układ oparty na silniku 1.8 o łącznej mocy 140 KM (103 kW).

Oba napędy powstały w technologii hybrydowej najnowszej, piątej generacji, która wynosi na nowy poziom atuty hybryd Toyoty – wydajność, niezawodność, dynamikę oraz cichą i płynną jazdę. Corolla Cross Hybrid 1.8 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy, a jej średnia emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP wynosi od 113-114 g/km wg WLTP, w zależności od wersji wyposażenia. Niskie zużycie paliwa to efekt jeszcze bardziej wydajnego systemu odzyskiwania energii z hamowania oraz częstszego korzystania z bezemisyjnego trybu elektrycznego.

Corolla Cross z napędem hybrydowym 1.8 jest oparta na tej samej platformie GA-C, co model napędzany układem Hybrid Dynamic Force 2.0. Główną różnicą w konstrukcji auta względem mocniejszej wersji jest tylne zawieszenie z belką skrętną o dużej sztywności zamiast zawieszenia wielowahaczowego. Auto zyskało bardziej przestronny bagażnik, który mieści 473 litry, o 37 litrów więcej niż wersja z mocniejszym napędem. Nie zmieniło się natomiast przednie zawieszenie z kolumnami MacPhersona. Prowadzenie samochodu jest pewne i stabilne, a reakcje na pedał przyspieszenia szybkie i bezpośrednie.

Bogate wyposażenie standardowej wersji Comfort

Corolla Cross to nie tylko oszczędny i praktyczny SUV, ale także komfortowy samochód, już w standardzie oferujący bogate wyposażenie, w tym nowoczesne technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa. Najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect z ekranem dotykowym HD o przekątnej 10,5 cala ma nowy szybki procesor oraz bezprzewodowe połączenie z telefonem przez Apple CarPlay® i przewodowe z Android Auto™. System multimedialny został rozbudowany o nawigację online z informacjami o ruchu drogowym, inteligentnego asystenta głosowego oraz aktualizacje przez internet. Na tablicy rozdzielczej auto otrzymało Digital Cockpit – cyfrowe zegary na ekranie 12,3 cala, dające duże możliwości indywidualnych ustawień.

Kierowca ma do dyspozycji także funkcje zdalne dostępne przez aplikację MyT na telefonie. Aplikacja zapewnia stały dostęp do informacji o samochodzie, takich jak analiza jazdy, wskazówki dotyczące efektywnego korzystania z napędu hybrydowego czy lokalizacja samochodu. MyT umożliwia korzystanie także z pakietu Toyota Smart Connect, który zawiera funkcje zdalnego blokowania i odblokowywania drzwi oraz zdalnego włączania klimatyzacji.

Corolla Cross jest wyposażona standardowo w zestaw systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE. Zawiera najnowszą, trzecią generację Toyota Safety Sense (TSS) z aktualizacjami online oraz inne systemy wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania. T-MATE sprawia, że prowadzenie auta jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, a przy tym chroni wszystkich pasażerów pojazdu oraz innych użytkowników dróg.

W wersji Comfort T-MATE zawiera układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów, układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia, układ detekcji nadjeżdżających pojazdów i motocykli, system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu, system ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach, układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na właściwy tor jazdy (SC), asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS) i system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Podstawowa wersja crossovera ma także 17-calowe felgi aluminiowe, elektrycznie składane, podgrzewane lusterka, światła główne i przeciwmgielne LED, halogenowe światła do jazdy dziennej, a we wnętrzu dwustrefową klimatyzację automatyczną i nawiewy w drugim rzędzie siedzeń, kamerę cofania, podłokietniki w obu rzędach siedzeń, i elektrycznie regulowane podparcie odcinka lędźwiowego fotela kierowcy.

Corolla Cross Comfort z napędem hybrydowym 1.8 kosztuje 143 900 zł. Z mocniejszym układem Hybrid Dynamic Force 2.0 napędzającym przednią oś cena auta wynosi 152 900 zł, zaś z napędem na cztery koła AWD-i 162 900 zł.

Eleganckie dodatki w wersji Style

W wyższej wersji Style Corolla Cross zyskuje 18-calowe felgi aluminiowe, światła tylne i do jazdy dziennej LED oraz główne światła w zaawansowanej technologii LED, przyciemniane tylne szyby, czarne listwy okienne, lśniąco czarny przedni grill z satynowym obramowaniem i relingi dachowe. We wnętrzu znajdziemy podgrzewane przednie fotele, bezprzewodową ładowarkę do telefonów oraz inteligentny kluczyk. Wyposażenie wersji Style można wzbogacić o pakiety Tech i VIP.

Ceny Corolli Cross Style z napędem Hybrid 1.8 zaczynają się od 156 900 zł, zaś z napędem Hybrid Dynamic Force 2.0 od 165 900 zł dla konfiguracji FWD i od 175 900 zł z napędem AWD-i.

Nowa najwyższa wersja Executive

Corolla Cross z rocznika 2023 zyskuje nową najwyższą wersję wyposażenia Executive, oferowaną z napędem Hybrid Dynamic Force 2.0 FWD oraz AWD-i. To jedyna wersja tego modelu, dostępna za dopłatą w dwukolorowych kompozycjach nadwozia z czarnym dachem. Ich wybór obejmuje kolory Platinum White Pearl, Shimmering Silver, Manhattan Grey oraz Tokyo Red.

Wersja Executive wyróżnia się elektrycznie unoszonymi drzwiami bagażnika, monitorem panoramicznym z systemem kamer 360 stopni, zaawansowanym asystentem parkowania Toyota Teammate i skórzaną tapicerką z perforacją. Wersja ta zawiera także dodatkowe systemy bezpieczeństwa czynnego – układ detekcji przeszkód podczas manewrów (ICS) z funkcją wykrywania pieszych, asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania oraz przednie i tylne czujniki parkowania z funkcją hamowania przed obiektami, samochodami i pieszymi.

Corolla Cross Executive z napędem Hybrid Dynamic Force 2.0 FWD kosztuje 183 900 zł, natomiast z układem AWD-i 193 900 zł. Auto można doposażyć w panoramiczny szklany dach w cenie 5 000 zł.

Przedsprzedaż Corolli Cross Hybrid 1.8 w polskich salonach rozpocznie się w marcu 2023 roku.