Tour de France po raz kolejny z Continental

W wyścigu o żółtą koszulkę Tour de France o zwycięstwach i miejscach na podium decydują nie tylko kolarze, czy strategia zespołu, ale także sprzęt i stosowane w rowerze opony. Continental po raz kolejny jest jednym z głównych sponsorów tego legendarnego wydarzenia. Sześć zespołów kolarskich przejedzie Wielką Pętlę na oponach Continental, a oprócz tego samochody techniczne zostaną wyposażone w produkty Continental klasy premium.

Najlepsze międzynarodowe zespoły użyją opon Continental

Łącznie sześć zespołów (INEOS Grenadiers, Movistar Team, Bahrain Victorious, Intermarché-Circus-Wanty, UAE Team Emirates i Groupama-FDJ) będzie rywalizować w tegorocznym Tour de France na ogumieniu Continental Grand Prix 5000 S Tubeless Ready. Ta zaawansowana technologicznie opona wyścigowa została opracowana i ręcznie wykonana w fabryce Continental w niemieckim Korbach. Grand Prix 5000 S TR jest lżejsza i szybsza od swoich poprzedniczek oraz posiada mocniejsze ściany boczne, dzięki czemu wyznacza nowy standard w technologii tubeless ready. Opona wyróżnia się również optymalną równowagą między masą a przebiegiem oraz osiągami a komfortem i odpornością na przebicie, co czyni ją idealnym ogumieniem sportowym. Zapewnia szybszą, bardziej komfortową jazdę i zwiększoną ochronę przed przebiciem – kluczowe atrybuty w warunkach, które kolarze oraz rowery napotkają podczas Tour de France. Postępy poczynione w technologii opon odegrały znaczącą rolę w systematycznym podnoszeniu średnich prędkości odnotowywanych podczas wyścigów. Wartość ta podczas inauguracyjnej edycji wynosiła 25 km/h, obecnie przekracza 41 km/h, mimo że profil trasy z biegiem lat staje się coraz bardziej wymagający.

Continental w kolumnie wyścigu

Zastosowane opony samochodowe PremiumContact 6 i EcoContact 6 łączą w sobie komfort, precyzyjną reakcję układu kierowniczego, wyjątkowe bezpieczeństwo oraz dobre właściwości środowiskowe. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w roli opon pojazdów technicznych, które z zawrotną prędkością pokonują zalane deszczem zakręty, długie kilometry płaskich dróg czy nasłonecznione górskie podjazdy. Wszystkie montowane na samochodach kolumny wyścigu opony wyposażone są w innowacyjną technologię ContiRe.Tex, po raz pierwszy zaprezentowaną przez Continental w sierpniu 2021 roku.

„Jako jeden z pięciu głównych sponsorów, marka Continental znów będzie mogła zabłysnąć podczas Tour de France. Nasze opony do samochodów osobowych i rowerów sprawdzone zostaną w najcięższych warunkach, co pozwoli im zaprezentować swoje wyjątkowe właściwości i osiągi” – mówi Enno Straten, Head of Strategy, Analytics & Marketing EMEA w Continental. „Dzięki naszej wiedzy technologicznej oraz ambitnym celom środowiskowym, które realizujemy wraz z Amaury Sport Organisation, wnosimy znaczący wkład w bezpieczną i zrównoważoną rywalizację podczas Tour de France” – dodaje.

Continental rozwija pionierskie technologie i usługi dla zrównoważonej i połączonej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i przystępne cenowo rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2022 roku Continental wygenerował sprzedaż na poziomie 39,4 mld euro i obecnie zatrudnia około 200 000 osób w 57 krajach.

Działalność związana z oponami obejmuje 24 lokalizacje produkcyjne i rozwojowe na całym świecie. Continental jest jednym z wiodących producentów opon, zatrudniającym 57 000 pracowników. W 2022 roku odnotował w tym sektorze sprzedaż na poziomie 14 mld euro. Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i specjalnych, a także jednośladów. Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój, Continental wnosi istotny wkład w bezpieczną, oszczędną i ekologicznie wydajną mobilność. Portfolio biznesu oponiarskiego obejmuje usługi dla handlu oponami i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania ogumieniem.

Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. Wydłużona gwarancja obejmuje także opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.