Stawiamy na start-upy

Zdaniem ekspertów 3 tysiące startupów, to magiczna liczba nasycenia rynku. Startupy mierzą się z codziennymi bolączkami firm – finansowaniem, rozliczaniem, pozyskiwaniem inwestorów Co czwarty start-up powstaje w Warszawie, a co piąty zakładany jest przez naukowców. „Naszą misją jest wspieranie rozwoju start-upów, w nich widzimy największy potencjał. Jest mnóstwo ciekawych racjonalizatorskich i innowacyjnych projektów w które warto inwestować” – mówi Łukasz Blichewicz z grupy ASSAY.

We współczesnym świecie, kiedy wydawałoby się, że już wszystko wymyślono, nadal trafiają się ciekawe rozwiązania. Ponadto wielu obserwatorów rynku podkreśla, że ludzie ze start-upów są bardzo zaangażowani, mają wiele pomysłów, chcą je nie tylko natychmiast  realizować, ale nastawieni są na szybkie efekty. Potrzebują jednak pomocy w działaniach dotyczących prawnego i finansowego funkcjonowania firmy

I tu mogą liczyć na wsparcie:  „Pomagamy dostarczając naszą wiedzę i sprawdzone schematy organizacyjne. Nasi ludzie są nastawieni na zapewnienie klientom długotrwałego zysku. Szczególne znaczenie ma to w naszych najmłodszych spółkach portfelowych, gdzie przyjmując na strukturę holdingową przeróżne potrzeby takie jak prawnicy, graficy, webmasterzy, księgowi i wiele innych, po prostu oszczędzamy środki, które możemy przeznaczyć na urynkowienie pomysłu.” mówi Łukasz Blichewicz.

Firma ma spore doświadczenie w tym sektorze. Stara się, by w jej portfelu były realizowane różne pomysły, dość szeroko dywersyfikuje swój portfel. Assay wprowadził innowacyjny i niespotykany dotąd na polskim rynku charakter dokonywania przez siebie  akwizycji spółek, a także kładzie ogromny nacisk na ich aktywne współprowadzenie  Tajemnica tkwi w elastycznym podejściu do start-upów, otwartości na ich potrzeb i gotowość do upraszczania procedur. Cenne jest to, że firma umożliwia klientom skupienie się na realizacji ich pomysłu biznesowego.

Aby dodatkowo uwiarygodnić działalność i podkreślić poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje Grupa Assay decyzją Komisji Nadzoru Finansowego uzyskała wpis do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi. Jak spółka podała w komunikacie: ”Sam profil działalności i nasz sposób funkcjonowania i operowania na rynku nie ulegnie znaczącej zmianie, bo ten, który obecnie prowadzimy po prostu działa”.