ŠKODA wznowiła produkcję w swoich fabrykach

27 kwietnia, o godz. 6:00 wznowiono produkcję w trzech fabrykach ŠKODY zlokalizowanych w Czechach. W porozumieniu ze związkiem zawodowym KOVO wznowiono produkcję pojazdów i komponentów w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí. W celu ochrony zdrowia pracowników wprowadzono kompleksowe przepisy, gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ŠKODA wstrzymała produkcję w swoich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí 18 marca 2020 r. 27 kwietnia 2020, o godz. 6:00 produkcja została wznowiona po 39 dniach czasowego przestoju.

Zdefiniowane wspólnie ze związkiem zawodowym KOVO ustalenia dotyczące bezpieczeństwa pracy obejmujące ponad 80 różnych procedur, takich jak środki ochronne dla pracowników czy zmiany organizacyjne w firmie, zostały wprowadzone równocześnie ze wznowieniem działania zakładów produkcyjnych. Za pomocą plakatów, ŠKODA informuje pracowników o obowiązujących zasadach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak: zachowanie bezpiecznej odległości od innych, powstrzymywanie się od uścisku rąk, regularne mycie oraz dezynfekowanie dłoni. Ponadto przy wejściu na teren fabryki wykonuje się losowe kontrole temperatury ciała.

ŠKODA informuje pracowników o wprowadzonych procedurach i środkach bezpieczeństwa nie tylko za pomocą plakatów i ulotek, ale także wykorzystując kanały cyfrowe. Ponadto kierownicy działów mają za zadanie zapoznać członków zespołów ze szczegółowymi środkami bezpieczeństwa, które bezpośrednio dotyczą ich działów.