Mocne otwarcie nowego roku: ŠKODA na pozycji zdecydowanego lidera z wysokim udziałem rynkowym

Zeszłoroczny lider polskiego rynku nie mógł lepiej rozpocząć roku 2018. W styczniu ŠKODA potwierdziła swoją dominację, notując wzrost rejestracji o 30,8% do 6 864 samochodów i udział rynkowy do rekordowego poziomu 14,9%. Tak imponujący wynik jest zasługą wyraźnego wzrostu popularności prawie wszystkich modeli, w szczególności dwóch niezmiennych liderów rynku, modeli FABIA i OCTAVIA. Wyraźne efekty przynosi także rozpoczęta w zeszłym roku przez modele KODIAQ i KAROQ ofensywa marki w segmencie SUV.

Choć styczeń 2017 roku zapoczątkował najlepszy rok polskiego rynku samochodowego od szesnastu lat, pierwszy zakończony miesiąc roku 2018 zapowiada kurs na kolejne rekordy. W porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku, miniony miesiąc zakończył się wzrostem rynku o aż 21% do 46 084 rejestracji. Największy udział w budowie tego rezultatu – aż 14,9% z tego wyniku – miała ŠKODA.

Niekwestionowany lider polskiego rynku w pierwszym miesiącu 2018 roku potwierdził swoją dominację zwiększając swoją przewagę nad konkurencją. W minionym miesiącu ŠKODA dostarczyła do polskich Klientów 6 864 samochodów, czyli aż o 30,9% więcej niż w pierwszym miesiącu 2017 roku. W porównaniu do poprzedzającego grudnia 2017 roku, w styczniu marka zanotowała wzrost aż o 31,9%.

Dwa najpopularniejsze samochody na polskim rynku niezmiennie pozostają dwoma najpopularniejszymi modelami ŠKODY – to cieszące się niesłabnącą popularnością FABIA i OCTAVIA. Mniejszy z nich zakończył styczeń z wynikiem 2 299 dostaw (o 28,6% więcej niż w styczniu 2017), większy zanotował 2 056 dostaw (wzrost o 37,8%). Znaczące poprawy wyników zanotowały także modele CITIGO (344 rejestracje, wzrost o 32,8%) i SUPERB (782 egzemplarze, wzrost o 39,4%), który w styczniu był najchętniej wybieranym samochodem w swoim segmencie. Trafnie dopasowaną do polskiego rynku strategię modelową ŠKODY potwierdza także wynik modelu RAPID, który z 914 rejestracjami był w styczniu siódmym najpopularniejszym samochodem na polskim rynku.

Z miesiąca na miesiąc coraz większe efekty przynosi także nabierająca tempa ofensywa w segmencie SUV. W odpowiedzi na nieustannie rosnącą popularność tego segmentu, wprowadzone w zeszłym roku na polski rynek modele KODIAQ i KAROQ docierają w Polsce do coraz większej liczby odbiorców. W styczniu w przypadku modelu KODIAQ było ich 311, dla modelu KAROQ – 148. Między innymi dzięki poszerzeniu portfolio ŠKODY o te dwa modele nieustannie rośnie także popularność marki wśród Klientów Indywidualnych. W styczniu ŠKODA dostarczyła 2 395 samochodów do odbiorców tego typu, co stanowiło wzrost w tej kategorii wobec stycznia 2017 o 29,2%.