Siłownie plenerowe

Na stacjach benzynowych zlokalizowanych przy trasach tranzytowych koncern uruchomił pierwsze ogólnodostępne siłownie plenerowe.

Są one przeznaczone przede wszystkim dla kierowców odbywających długie trasy, umożliwiając im efektywny trening podczas przerw w podróży. W ramach pilotażu siłownie powstaną łącznie na 10 obiektach, przede wszystkim w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych.

Każda siłownia wyposażona jest m.in. w orbitrek, wioślarza oraz urządzenia do podciągania i wyciskania, a ich teren wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią z tartanu i oświetlony. Przy każdym przyrządzie znajdują się instrukcja obsługi i przykłady ćwiczeń. Sprzęt został zaprojektowany tak, aby umożliwić trening wszystkich partii mięśni oraz kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w przypadku kierowców pokonujących długie dystanse. Siłownie są dostępne dla wszystkich i mogą funkcjonować bez względu na warunki atmosferyczne.
Zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważnym obszarem działań koncernu z zakresu społecznej odpowiedzialności. Uruchomienie siłowni zewnętrznych przy stacjach paliw daje kierowcom możliwość efektywnego spędzenia przerwy w podróży, zredukowania zmęczenia i poprawy koncentracji.

Siłownie są już dostępne na MOP Baranów przy A2 i MOP Otłoczyn przy A1 oraz na stacji paliw przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku, na MOP Wiśniowa Góra Wschód i Zachód [A1]. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych pięciu siłowni przy MOP Chrząstów [A2], MOP Sople [S7], MOP Machnacz [A1], MOP Sięganów [S8] oraz na warszawskiej stacji paliw przy ul. Surowieckiego.

Zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważnym obszarem działań PKN ORLEN z zakresu CSR.