Sezon WakeGP 2018 za nami

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Rozświetlone MasterCrafty przecinające Narew po zmroku i Olek Lange na świecącej desce. Ten spektakularny pokaz nocnego surfowania zakończył trzecią edycję WakeGP 2018 w Jachrance.

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Porównując tegoroczny poziom sportowy do poprzedniego sezonu widzimy, jak szybko rozwija się wakesurf w naszym kraju. Tricki, które nieśmiało próbowali wykonać riderzy jeszcze na początku tego sezonu, teraz wychodziły jeden za drugim podczas zawodów wieńczących sezon na plaży Hotelu Warszawianka w Jachrance.

 

Tricki, takie jak backside czy frontide shove it, wysokie ollie, switche, snapy, laybacki czy widowiskowe 720, weszły na stałe do repertuaru riderów. Zawodnicy produktywnie spędzili czas między edycjami WakeGP i doszlifowali swoje umiejętności, by dać publiczności powody do aplauzu. A ta, jak się okazuje, jeździ z nami po całej Polsce, by zobaczyć swoich faworytów w akcji na jedynych takich zawodach w kraju.

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Wodne show świetnie uzupełniły atrakcje na lądzie. Adrianna Piechówka pomagała rozruszać nasze ciała na warsztatach tanecznych, chłopaki ze Spinlab DJ School uczyli, jak profesjonalnie obracać winylami na deckach, niezawodna Martina M. zaserwowała ucztę dźwięków, a didżeje Anusz i Kebs do rana nadawali rytm naszym występom na parkiecie.

 

W Jachrance mieliśmy też przegląd pełnej palety motorówek MasterCraft – maszyn specjalnie skrojonych pod sporty wodne i najlepsze do generowania fali pod wakesurf. Zainteresowani mogli obejrzeć i przetestować modele X25, X30, X55, X23, NXT22.

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Po zmroku nadszedł moment, który rozgrzewa publiczność najmocniej. Rozświetlona łódź i deska, na której pływa rider, były jedynymi jasnymi punktami na wodzie. Mimo trudnych warunków, Aleksander Lange dał spektakularny pokaz, którym postanowiliśmy nieco zaburzyć harmonogram imprezy i przeciągnęliśmy go, żeby widzowie mogli jak najdłużej podziwiać ten karkołomny wyczyn, ostatni już w tym sezonie.

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Lista zwycięzców WakeGP Jachranka 2018:

Kategoria Junior:
Filip Vlcek (Czechy)
Leon Frant (Polska)
Iwo Frant (Polska)

Kategoria Women:
Jana Vlcek (Czechy)
Maja Śmietana (Polska)
Michaela Betlamova (Czechy)

Kategoria Men:
Tomek Frant (Polska)
Martin Vlcek (Czechy)
Aleksander Lange (Polska)

Fot. Daniel Petryczkiewicz

Tegoroczna edycja WakeGP pokazała, że wakesurfing rozwija się jeszcze prężniej, niż nam się na początku wydawało. Coraz więcej zawodników, widzów oraz zainteresowanie, nie tylko w środowisku sportów wodnych, potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek i że ambitne plany na organizację zawodów na większą skalę, są od dziś naszym realnym planem działania. W przyszłym roku pokażemy wam na co nas stać!

 

Bądźcie z nami na bieżąco.
Internet:
www.facebook.com/WakeGPPoland

www.wakegp.com

Fot. Daniel Petryczkiewicz