SAS liderem platform analitycznych dla przedsiębiorstw według niezależnej firmy badawczej

(29 stycznia 2019 r.) – SAS został sklasyfikowany na pozycji lidera zestawienia The Forrester Wave™: Enterprise Insight Platforms, Q1 2019. Eksperci firmy badawczej zwrócili uwagę na fakt, że „platforma SAS Viya to nowoczesna architektura z wysokowydajnym silnikiem analitycznym. Rozwiązanie cechuje wysoki poziom integracji różnych metod analitycznych, przygotowywania i zarządzania danymi”.

Organizacje, które odnoszą sukces polegają nie tylko na intuicji, a przede wszystkim na wiedzy zawartej w danych. SAS® Viya® na Platformie SAS dostarcza firmom najlepszą w swojej klasie analitykę, która wspiera proces podejmowania decyzji biznesowych, gwarantuje szybkość i skalowalność. Dzięki pojedynczemu i spójnemu środowisku, organizacje mogą eksplorować dane i zarządzać nimi na szeroką skalę. SAS Viya oferuje także dostęp do zaawansowanej analityki oraz algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki dodatkowej warstwie odpowiadającej za transparentność oraz interpretacje decyzji podjętych przez AI (ang. Artificial Intelligence), ułatwiając tym samym pracę zarówno specjalistom na stanowiskach data scientist, jak i użytkownikom biznesowym.

Obecnie firmy polegają na kompleksowych platformach, które łączą i organizują proces zarządzania danymi oraz narzędzia analityczne i rozwojowe, dzięki czemu zyskują wiedzę służącą do podejmowania decyzji biznesowychmówi Sarah Gates, Product Marketing Manager dla SAS Platform. Kluczowe jest uzyskiwanie szybkich i godnych zaufania wyników analiz. SAS Viya zapewnia wsparcie w całym analitycznym cyklu życia – począwszy od przygotowania danych, poprzez stworzenie i wdrożenie modelu analitycznego.

Autorzy raportu podkreślają, że „SAS posiada najlepszy w swojej klasie zestaw narzędzi do wizualizacji, analityki strumieniowej i predykcyjnej. […] Wsparcie dla Jupyter Notebook daje możliwość wykorzystania różnych języków programowania w komunikacji z Platformą SAS. Te funkcje uzupełniają SAS Viya i sprawiają, że jest to dobre rozwiązanie dla firm, dla których analityka ma kluczowe znaczenie”.

SAS zajął pierwsze miejsce w kategorii narzędzi analitycznych i uzyskał najwyższe oceny w rankingu dotyczącym udział w rynku.

Dowiedz się więcej o najnowszych możliwościach platformy SAS Viya.

Informacja o firmie SAS Institute

SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki biznesowej oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 83 000 firm i instytucji w 146 krajach, w tym 92 przedsiębiorstwa z pierwszej setki listy 2018 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 14 000 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. i jest wiodącym dostawcą zaawansowanej analityki. Rozwiązania i oprogramowanie SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, nauki, ochrony zdrowia, farmacji, przemysłu, handlu oraz sektora administracji publicznej. www.sas.com/poland