Sabine Scheunert nowym dyrektorem zarządzającym Dassault Systèmes w regionie EUROCENTRAL

W tej roli będzie kierować wdrażaniem strategii korporacyjnej Dassault Systèmes w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii, koncentrując się na wzmacnianiu relacji biznesowych i rozszerzaniu obecności firmy w sektorach produkcji, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej oraz infrastruktury i miast. Zastąpi ona Dominica Kurtaza, który na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój globalnych szans firmy.

Przed dołączeniem do Dassault Systèmes pełniła funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu cyfrowego oraz IT w Mercedes-Benz w Niemczech. Swoją karierę rozpoczęła w BMW Group, gdzie awansowała na stanowisko dyrektora generalnego ds. marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie pełniła funkcje dyrektora ds. klientów w Grupie PSA, dyrektora marki Citroën w Chinach oraz wicedyrektora zarządzającego spółki joint venture DongFeng Motors – Citroën w Chinach, gdzie została pierwszą kobietą na stanowisku CEO firmy motoryzacyjnej w tym kraju.

Scheunert posiada wykształcenie matematyczne oraz dyplom European corporate management z Fachhochschule der Wirtschaft (FHDW) w Niemczech. Ukończyła również program Advanced Strategy w Harvard Business School. Oprócz pełnienia ról korporacyjnych zasiada w radach nadzorczych Messer SE w Niemczech i Planet First Partners w Wielkiej Brytanii. Jest gorącą orędowniczką wzmacniania roli kobiet w obszarach STEM i IT.

Wojciech Gryciuk