Ruszyły zamówienia na nowego Citroëna c4 x i elektrycznego ë-c4 x

Już można składać zamówienia na nowego C4 X i elektrycznego ë-C4 X, które miały swoją oficjalną premierę w czerwcu 2022 r. Modele C4 X i elektryczny ë-C4 X to nowa, atrakcyjna i przystępna cenowo oferta w gamie Citroëna przeznaczona dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów. Łączą elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a i ponadczasowym wyrafinowaniem oraz przestronnym wnętrzem sedana. Ceny zaczynają się od 106 600 PLN brutto.

W ofercie, dostępne będą dwa silniki benzynowe PureTech i silnik wysokoprężny BlueHDi dla C4 X, a także silnik w 100% elektryczny dla ë-C4 X. To wyróżniająca się oferta w tym segmencie, która służyć będzie przyspieszeniu transformacji energetycznej marki.

Zasięg elektrycznego ë-C4 X wynosi do 360 km w cyklu WLTP. Samochód jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW / 136 KM. Oferuje również możliwość szybkiego doładowania akumulatora i zwiększenia zasięgu o 100 km w ciągu zaledwie 10 minut za pomocą ładowarki 100 kW DC.

C4 X i ë-C4 X trafią do salonów sprzedaży w pierwszym kwartale 2023 r.